آدرس : تهران، خیابان ستارخان، نرسیده به خیابان باقرخان
کوچه آفرند، بعد از تقاطع فرزین، پلاک 22 طبقه سوم
تلفن :  ثابت : 65534604 - 65519359- 021
تلفن همراه : 09123005619 -  09121259904 

عبور کامیون با محموله خطرناک ممنوع

تابلوی عبور وسائل نقلیه با محموله خطرناک ممنوع جزء نشان‌های بازدارنده یا انتظامی راهنمایی و رانندگی است. رانندگان به ویژه رانندگان تریلر و کامیون نمی‌بایست در مسیرهایی که این تابلو نصب شده‌است، حامل محموله‌های خطرناک باشند. این نشان در ایران نیز رایج است. عبور کامیون هایی که محموله های خطرناکی را حمل می کنند در مسیرهایی که این تابلو نصب شده است ممنوع است. محموله هایی که قابلیت اشتعال را دارند و محموله هایی که به طور کلی خطرناک هستند نباید در این مسیرها تردد داشته باشند. این تابلو نیز از دسته تابلوهای بازدارنده و انتظامی راهنمایی و رانندگی است.
انواع تابلوهای بازدارنده 

تابلوهای هشداردهنده یا خطر

فروش تابلوهای ترافیکی و راهنمایی رانندگی

به صورت مثلث با نوار حاشیه قرمز رنگ و زمینه سفید که یک راس آن ها به طرف بالا هست و در داخل آن ها نوع خطر و هشدار با نقش و رنگ مشکی ترسیم شده است.

تابلوهای آگاهی دهنده و اخباری :

در رنگ های سفید، سبز، آبی، قهوه ای، زردو به شکل های مثلث ، دایره، مستطیل، مربع و یا پنج ضلعی به تناسب نیاز نصب و پیام به صورت و یا نوشته در داخل آنها ترسیم شده است. این تابلوها به دو دسته تقسیم می شوند:

تابلوهای آگاهی دهنده دستوری :

  تبعیت از این تابلوها الزامی بوده و در صورت عدم توجه، راننده مرتکب تخلف و نقض قانون می شود. به طور مثال تابلوهای خیابان یک طرفه، جهت نما، تعیین مسیر و حداقل سرعت از این دسته اند.

تابلوهای آگاهی دهنده 

تابلوهایی هستند که رانندگان را جهت دسترسی به مسیرهای مورد نیاز و یا سایر احتیاجات دیگر راهنمایی می کنند.

تابلوهای عبور ممنوع

این علائم که از مهمترین تابلوهای راهنمایی رانندگی هستند نشان میدهند عبور چه وسایل نقلیه ای از راه مورد نظر ممنوع میباشد . از آنجایی که تعدادی از این تابلو ها شبیه هم هستند موجب سردرگمی در تست های آیین نامه میشوند. نکته ی مهم : تمام تابلو های دایره ای شکل با نوار حاشیه ی قرمز شما را از انجام کاری منع میکنند.

عبور کامیون با محموله خطرناک ممنوع

تولید تابلوهای بازدارنده

به تابلوها یا نشان‌های بازدارنده، تابلوهای انتظامی نیز می‌گویند. این علائم بیشتر به صورت دایره با نوار حاشیه قرمز رنگ هستند و نوع ممنوعیت را به وسیله علامت خاص نشان می‌دهند. از تابلوهای بازدارنده، تابلوی ایست به جهت اهمیت و دقت بیشتر رانندگان به صورت هشت ضلعی با زمینه کاملاً قرمز رنگ و با نوشته ایست یا STOP در نظر گرفته شده‌است. به لحاظ اهمیت تابلوی رعایت حق تقدم تنها راس یا سر این تابلو به سمت پایین می‌باشد.

عبور وسیله ی نقلیه با محموله ی خطرناک ممنوع

تعدادی از تابلوهای عبور ممنوع عبور خودروهایی با ویژگی های خاصی مانند طول و وزن و ارتفاع خاصی را ممنوع میکنند . عبور وسائل نقلیه با محموله خطرناک ممنوع جزء نشان های بازدارنده یا انتظامی راهنمایی و رانندگی است. رانندگان به ویژه رانندگان تریلر و کامیون نمی بایست در مسیرهایی که این تابلو نصب شده است، حامل محموله های خطرناک باشند. این نشان در ایران نیز رایج است. عبور وسائل نقلیه با محموله خطرناک ممنوع می باشد.یادگیری و شناخت تابلو ها و علایم رانندگی تاثیر بالایی بر رانندگی شما و استفاده مناسب از مهارت های رانندگی خواهد داشت.