آدرس : تهران، خیابان ستارخان، نرسیده به خیابان باقرخان
کوچه آفرند، بعد از تقاطع فرزین، پلاک 22 طبقه سوم
تلفن :  ثابت : 65534604 - 65519359- 021
تلفن همراه : 09123005619 -  09121259904 
استوانه ترافیکی و انواع آن
استوانه ترافیکی و انواع آن
در محورهای شهری و برون شهری جهت تعیین مسیرها و هدایت رانندگان از استوانه ترافیکی استفاده می شود.
لزوم نصب تابلوهای ترافیکی در معابر
لزوم نصب تابلوهای ترافیکی در معابر
با هدف نظم دهی به تردد وسایل نقلیه در معابر شهری و جاده ای و رعایت قوانین و مقررات رانندگی، از تابلوهای ترافیکی استفاده می شود. با نصب این تابلوها می توان خسارات جاده ای را به حداقل رساند و راننده گان را در پیدا کردن مسیرها راهنمایی نمود.
بررسی ساختار و ویژگی های سرعت گیر پلاستیکی 33*90
بررسی ساختار و ویژگی های سرعت گیر پلاستیکی 33*90
به موانع یا دست اندازهایی که  به منظور کاهش سرعت وسایل نقلیه و افزایش ایمنی را ها مورد استفاده قرار می گیرند، سرعت گیر پلاستیکی گفته می شود. این مانع ترافیکی در اندازه های مختلف تولید می گردد که از انواع آن می توان به سرعت گیر پلاستیکی 33*90 اشاره کرد. در این مطلب قصد داریم تا به بررسی ساختار و ویژگی های سرعت گیر پلاستیکی 33*90 بپردازیم. پس در ادامه با ما همراه باشید.
تاثیرات سرعت گیر بر کاهش تصادفات
تاثیرات سرعت گیر بر کاهش تصادفات
سرعت گیر مانعی ساخته شده از جنس پلاستیک، لاستیک و یا آسفالت است که در امتداد عرض معابر و خیابان ها نصب شده و موجب توقف و یا کاهش سرعت وسایل نقلیه می شود.
راهنمای نصب استوانه ترافیکی
راهنمای نصب استوانه ترافیکی
امروزه در اثر افزایش جمعیت، شاهد گسترش تردد وسایل نقلیه و ایجاد هرج و مرج در جاده ها و خیابان ها هستیم. لذا به منظور برقراری نظم و ایمنی در راه ها، نصب و استفاده از تجهیزات ترافیکی همچون استوانه ترافیکی ضروری می باشد.
مشخصات و کاربرد تابلوهای ترافیکی اخباری
مشخصات و کاربرد تابلوهای ترافیکی اخباری
تابلوهای ترافیکی که به منظور آگاه سازی رانندگان و ایمن سازی مسیرها به کار می روند، در سه دسته قرار می گیرند که تابلوهای اخباری از جمله ی آن ها می باشند.
رنگ بندی بشکه های ترافیکی
رنگ بندی بشکه های ترافیکی
از میان پرکاربرد ترین تجهیزات ترافیکی موجود در خیابان ها و معابر، می توان به بشکه های ترافیکی اشاره کرد. بشکه های ترافیکی یا بشکه های ایمنی، دسته ای از جدا کننده های ترافیکی می باشند که با هدف مسدود کردن و یا جداسازی مسیرهای عبوری به کار می روند.
ضرورت بکارگیری گل میخ پلاستیکی
ضرورت بکارگیری گل میخ پلاستیکی
گل میخ پلاستیکی از جمله تجهیزات ایمنی در حوزه ترافیکی و رانندگی است که در تمام جاده های درون شهری و برون شهری کشور به کار می رود. این وسیله با بازتاب نور به خصوص در شرایط نامناسب آب و هوایی و تاریکی، می تواند به رانندگان در مسیریابی بهتر کمک کند. در این مقاله قصد داریم ضرورت بکارگیری گل میخ پلاستیکی را مورد بررسی قرار دهیم.
گل میخ پلاستیکی چه کاربردی دارد
گل میخ پلاستیکی چه کاربردی دارد
گل میخ پلاستیکی جزء کاربردی ترین تجهیزات ترافیکی می باشد که با هدف برقراری ایمنی راه ها و جداسازی مسیرها در معابر، خیابان ها، جاده ها و شریان های اصلی و فرعی نصب می شود.
ویژگی های ساختاری بشکه های ترافیکی
ویژگی های ساختاری بشکه های ترافیکی
تجهیزات ترافیکی ابزارها و لوازم مختلفی را شامل می شوند که به منظور مدیریت جاده ها و خیابان ها مورد استفاده قرار می گیرند. بشکه های ترافیکی یا بشکه های ایمنی از کاربردی ترین این لوازم محسوب می شوند که امروزه کابردهایی وسیعی را در برقراری امنیت و ایمنی راهها دارند.
ضرورت بکار گیری بشکه های ترافیکی
ضرورت بکار گیری بشکه های ترافیکی
همه ی ما با عبور از خیابان ها و جاده ها موانع زرد رنگی را در حاشیه یا میان مسیرها مشاهده کرده ایم. این موانع زرد رنگ که به عنوان بشکه ترافیکی نامیده می شوند، از پرکاربرد ترین تجهیزات پلاستیکی می باشند که بکارگیری آنها ضرورت دارد.
کاربرد تابلوهای ترافیکی اخطاری
کاربرد تابلوهای ترافیکی اخطاری
تابلوهای ترافیکی در اشکال هندسی مختلف و ابعاد متنوع تولید می شوند و هر کدام پیام و مفهوم خاصی را به اطلاع رانندگان و عابرین پیاده می رسانند. به طور کلی این تابلوها را می توان به سه دسته تقسیم کرد که تابلوهای اخطاری مهم ترین نوع آن ها می باشند.
ابعاد تابلوهای ترافیکی
ابعاد تابلوهای ترافیکی
امروزه با توجه به گسترش شهرنشینی و به دنبال آن افزایش تعداد وسایل نقلیه، لزوم استفاده از تابلوهای ترافیکی بیش از پیش احساس می شود.
مشکلات نقص تابلوهای ترافیکی
مشکلات نقص تابلوهای ترافیکی
در طی سالیان اخیر نصب و بکارگیری تابلوهای ترافیکی در معابر و خیابان های به امری رایج تبدیل شده است. به گونه ای که انواع این تابلوها در گوشه و کنار خیابان ها، جاده ها، بزرگراه ها، اتوبان ها و همچنین شریان های اصلی و فرعی راه ها مورد استفاده قرار می گیرند.
مفهوم رنگ ها در تابلوهای ترافیکی
مفهوم رنگ ها در تابلوهای ترافیکی
همان طوری که می دانید، تابلوهای ترافیکی مهم ترین علائم هشداردهنده موجود در معابر محسوب می شوند که نقش موثری را در مدیریت خیابان ها و جاده ها ایفا می کنند. به طوری که در تمامی راه ها و شریان های اصلی و فرعی سراسر کشور مورد استفاده قرار می گیرند.
تاثیر کیفیت تابلوهای ترافیکی در کاربرد آن ها
تاثیر کیفیت تابلوهای ترافیکی در کاربرد آن ها
تابلوهای ترافیکی از مهم ترین علائم ایمنی موجود در جاده ها و خیابان ها محسوب می شوند، که نقش مهمی را در مدیریت شهرها و روستاها ایفا می کنند. این تابلوها در اشکال هندسی مختلف و با رنگ های متنوع تولید شده اند که هرکدام از آن ها ویژگی ها و عملکردهای مختص به خود را دارا می باشند.
ویژگی های تابلوهای ترافیکی استاندارد
ویژگی های تابلوهای ترافیکی استاندارد
امروزه از نقش تابلوهای ترافیکی در مدیریت جاده ها و خیابان ها نمی توان غافل شد. به گونه ای که هر کجا وسایل نقلیه تردد داشته باشند، این تابلوها نیز حضور پر رنگی داشته و نقش آفرینی می کنند.
تابلوهای ترافیکی انتظامی چه کاربردی دارند
تابلوهای ترافیکی انتظامی چه کاربردی دارند
دسته ای از تابلوهای ترافیکی که  ضرورت ممنوعیت و یا محدودیت را به اطلاع رانندگان می رسانند، تابلوهای انتظامی نامیده می شوند. این تابلوها به شکل هندسی دایره، با زمینه سفید رنگ و حاشیه قرمز می باشند که به همراه علائم مشکی طراحی شده اند.
نقص در تابلوهای ترافیکی و رفع آن
نقص در تابلوهای ترافیکی و رفع آن
تابلوهای ترافیکی به عنوان مهم ترین تجهیزات ترافیکی و علائم هشداردهنده محسوب می شوند که در جاده ها و خیابان ها مورد استفاده قرار می گیرند.
آشنایی با تابلوهای ترافیکی
آشنایی با تابلوهای ترافیکی
امروزه مدیران شهری برای ایمن سازی راه ها و مسیرهای کشور از تجهیزات مختلفی استفاده می کنند. یکی از اصلی ترین این تجهیزات، تابلوهای ترافیکی می باشد.
معرفی انواع تابلوهای ترافیکی
معرفی انواع تابلوهای ترافیکی
تابلوهای ترافیکی نوعی از تجهیزات ترافیکی می باشند که بر اساس اشکال هندسی، در انواع تابلوهای انتظامی، اخطاری و اخباری تولید می شوند. این تابلوها با هدف بازدارندگی، اعلام خطر و همچنین آگاهی بخشی به رانندگان و همچنین عابرین پیاده در مسیرها و راه های کشور قرار می گیرند.
ضرورت استفاده از تابلوهای ترافیکی
ضرورت استفاده از تابلوهای ترافیکی
امروزه همه ی افراد از ضرورت بکارگیری تابلوهای ترافیکی آگاه می باشند، چرا که نبود این تابلوها در مسیرهای پر پیچ و خم و جاده ها و خیابان ها می تواند زیان های جبران ناپذیری را به مال و جان شهروندان وارد نماید.
تولید تابلوهای ترافیکی استاندارد
تولید تابلوهای ترافیکی استاندارد
تابلوهای ترافیکی به عنوان تجهیزاتی هشدار دهنده، در فضایی همچون خیابان ها، جاده ها، بزرگراه ها، اتوبان ها و سایر معابر نصب می شوند. به همین دلیل به صورت مکرر در معرض شرایط جوی مختلف قرار می گیرند. لذا لازم است که در تولید تابلوهای ترافیکی اصول ایمنی و استاندارد ها رعایت شود، تا این تجهیزات دچار خرابی و آسیب نشوند.
گل میخ جاده ای
گل میخ جاده ای
گل میخ جاده ای یکی از مهم ترین اجزای یک خیابان می باشد که دارای نور کافی جهت دید مناسب رانندگان در شب نمی باشد . گل میخ یا چشم گربه ای ترافیکی یکی از تجهیزاتی است که ابعاد کوچکی دارد و به زمین چسبانده می شود تا بتواند با ایجاد لرزش در خودرو از انحراف خودروها به مسیر روبرو جلوگیری نماید .
چشم گربه ای ترافیکی چدنی
چشم گربه ای ترافیکی چدنی
نصب گل میخ ترافیکی چدنی می تواند رانندگان را در پیدا کردن مسیر صحیح راهنمایی نماید . این تجهیزات نقش بسیار ویژه ای در تفکیک مسیر دید مناسب رانندگان در شب و جلوگیری از خواب آلودگی آن ها دارا می باشد . برای ایجاد علامت های مختلف، محدود کردن و تفکیک مسیرها و موارد مشابه دیگر، تنها استفاده از خط کشی های روی سطح خیابان و جاده کافی نیست
نصب سرعت گیر لاستیکی
نصب سرعت گیر لاستیکی
امرزه با پیشرفت جوامع و بیشتر شدن تعداد  خودرو ها ایجاد امنیت در راه های عبور خودرو برای جلوگیری از تصادفات از اهمیت زیادی برخوردار است  . این پیشرفت در افزایش استفاده در تجهیزات ترافیکی نیز موثر بوده است . هرچه خیابان ها و معابر از تحجهیزات ترافیکی بیشتری برخوردار باد امنیت جانی و مالی افراد بیشتر خواهد شد.
نصب سرعت گیر پلاستیکی
نصب سرعت گیر پلاستیکی
سرعت گیر یکی از تجهیزات کنترل ترافیک شهری متداول است که نام آن به گوش همه افراد خورده است و از نحوه کار آن نیز اطلاعات کافی وجود دارد . در صورت عدم رعایت ضوابط و استانداردها در ساخت و نصب این دسته از ابزارها، ممکن است خود سرعت گیر باعث انحراف خودرو و خسارت های جانی و مالی به خصوص در جاده های برون شهری شود.
چراغ های چشمک زن ترافیکی
چراغ های چشمک زن ترافیکی
یکی از مهم‌ترین عوامل کاهش ترافیک و ایمنی رانندگان در هر فضایی چراغ راهنمایی می‌باشد ه هم بصورت چشمک زن و هم بصورت ثابت مود استفاده قرار می گیرد . این تجهیزات از پروژه های ترافیکی اجرا شده در سطح معابر درون شهری و برون شهری جاده ای بوده است و از دیرباز مورد استفاده قرار می گرفته است .
چراغ چشمک زن دو خانه
چراغ چشمک زن دو خانه
چراغ چشمک زن دو خانه ، یک وسیله برای کنترل ترافیک می باشد و یکی از کارآمدترین ابزار برای حفظ نظم شهری است که توسط شرکت جهان ترافیک تولید و اجرا میشود .این چراغ ها از این جهت اهمیت بالایی دارند. که تا حدود زیادی در کنترل ترافیک به پلیس‌ های ترافیکی کمک می کنند .
نیوجرسی 2 متری
نیوجرسی 2 متری
نیوجرسی یکی از تجهیزات جداکننده ترافیکی می باشد که اولین بار در نیوجرسی آمریکا تولید شده است و به همین دلی اینگونه نامگذاری شده است .  نحوه کار نیوجرسی ترافیکی به این صورت می باشد که با ایجاد دیواری طولانی مسیرهای جاده ها و راه ها را از هم جدا می کند و درزمان تعمیرات جاده ای و عمرانی با تشکیل مسیری با نیوجرسی مسیر اصلی را از قسمتی که کارگران مشغول کار میباشند جدا کرده و باعث ایمنی بیشتر هم برای کارگران و هم برای رانندگان می شوند
چراغ ترافیکی سولار تک خانه
چراغ ترافیکی سولار تک خانه
چراغ راهنمایی سولار یک نوع چراغ چشمک زن خورشیدی است که بدون نیاز به انرژی برق  و با استفاده از پنل خورشیدی(سولار) کار میکند، نور خورشید را تبدیل به الکتریسته   میکندو آن را در باطری های قدرتمند خود ذخیره می کند که باعث می شود تا 7 شبانه روز به صورت مستمرو بدون نیاز به شارژ مجدد همچنان به فعالیت خود ادامه دهد.
نیوجرسی ترافیکی
نیوجرسی ترافیکی
نیو جرسی یا new jersey که در ایران به دلیل داشتن رنگ و مواد مشابه با بلوک سیمانی به طور معمول به آن «بُلوکِ نیوجرسی» گفته می‌شود، قطعات ساخته‌شده از بتن یا پلاستیک است که کاربرد اصلی آنها جداکردن مسیرهای ترافیک جاده‌ها از یکدیگر است،
علائم ترافیکی راهنمایی رانندگی
علائم ترافیکی راهنمایی رانندگی
علائم ترافیکی یا علائم راهنمایی رانندگی تابلوهایی هستند که در خیابان ها مورد استفاده قرار می گیرد. این محصولات توسط شرکت های تولیدکننده تابلوهای ترافیکی طراحی و تولید می گردد . جهان ترافیک علائم ترافیکی را با توجه به استانداردهایی که توسط اداره راهداری و قوانین راهنمایی رانندگی وضع شده
جدا کننده خیابانی ترافیکی
جدا کننده خیابانی ترافیکی
از جداکننده های ترافیکی جهت استفاده در پروژه هایی که در مدت محدود نیاز به جدا کردن دو قسمت وجود دارد، بسیار مناسب می باشد.همچنین بشکه های ترافیکی که نوعی جداکننده محسوب میش ود جهت جلوگیری از تصادفات ناگوار در حاشیه خیابان ها و پروژه های عمرانی استفاده میشود . جدا کننده پلاستیکی یکی از پرطرفدارترین محصولات در بازارهای جهانی است
گل میخ جاده
گل میخ جاده
گل میخ ترافیکی که به آن چشم گربه ای نیز گفته میشود در جاده ها برای روشن نمودن مسیر و تفکیک جاده در تاریکی استفاد می شود .   گل میخ به طور خاص برای بهبود ایمنی و کاهش حوادث در جاده ها با ارائه اطلاعات به رانندگان در مورد مسیر صحیح جاده استفاده می شود.این محصول در انواع شکل و جنس مختلف در کشور عرضه می شود .
تجهیزات ایمنی راهها
تجهیزات ایمنی راهها
یکی از مهم ترین تجهیزاتی که برای نظم و امنیت خیابان ها در زندگی شهریبسیار حایز اهمیت می باشد تجهیزات ایمنی راه ها میباشد . این مجموعه با توجه به ارتقا سطح کنترلی و ایمنی جاده ها و شهرها در کنار تولید محصولاتی اعم از پل های عابر پیاده، خطوط BRT،تابلوهای VMSو VSL، تابلوهای هدایت مسیر و راهنمایی، یکی از حیاتی ترین ابزارها
نصب گل میخ ترافیکی
نصب گل میخ ترافیکی
مهم ترین تجهیزات ترافیکی که مسیر را نمایان می نماید و در تاریکی از منحرف شدن خودروها جلوگیری می نماید گل میخ ترافیکی میباشد . هان ترافی تولید و نصب گل میخ ترافیکی را برعهده دارد .  چگونگی و مکان نصب این تجهیزات با هدف افزایش سطح ایمنی تردد به واسطه طرح های ايمنی لحاظ می گردد .
چراغ چشمک زن دوخانه خورشیدی
چراغ چشمک زن دوخانه خورشیدی
یکی از تجهیزات و لوازم ترافیکی قابل استفاده در خیابان ها ، چراغ های چشمک زن میباشد . این چراغ ها جلب توجه می کنند و رانندگان و عابرا را از خطر مطلع می نمایند . چراغ راهنمایی دو خانه یکی از اجزای این گروه می باشد . نصب این چراغ ترافیکی به علت وزن پایین آن بسیار آسان و ساده می باشد.
چشم گربه ای ABS
چشم گربه ای ABS
چشم گربه ای ترافیکی یکی از تجهیزات ترافیکی با کیفیت میباشد که انواع مختلفی میباشد . چشم گربه ای ای بی اس  ، دارای شیشه های رفلکتور پلی کربناتی ، سبک ، و مقاوم در برابر سایش و وزن تا چند تن میباشد . شرکت جهان ترافیک تولید کننده انواع چشم گربه ای ترافیکی میباشد که با بالاترن کیفیت آن را عرضه می نماید .
گل میخ ترافیکی چدنی
گل میخ ترافیکی چدنی
گل میخ چدنی ، یکی از تجهیزاتی است که در خیابان ها و جاده ها برای دید بهتر جاده توسط رانندگان بخصوص در شب استفاده میشود . روش استفاده از این تجهیزات به این صورت است که این گل میخ های ترافیکی بصورت متوالی در طول خیابان و در حاشیه آن بکاربرده میشود و بازتاب نور خودروها را به چشم راننده بر می گردانند  .
چراغ راهنمایی خورشیدی
چراغ راهنمایی خورشیدی
چراغ های راهنمایی از تجهیزات ترافیکی پر کاربرد در خیابان ها می باشد که نقش کلیدی و ویژه ای در کنترل ترافیک بر عهده دارد . زیرا در صورت وجود نداشتن چراغ های راهنمایی بخصوص در چهارراه ها ، هرج و مرج و ترافیک سنگین و از همه مهم تر خطرات ناشی از تصادفات پدید می آید .هر چراغ راهنمایی LED  خورشیدی بسته به تک خانه یا دو خانه و یا سه خانه بودن  حاوی یک یا دو و یا سه عدد سلول خورشیدی (10W) با عمر حداقل 10سال می باشد.
رنگ ترافیکی پایه آب
رنگ ترافیکی پایه آب
رنگ ترافیکی بر پایه آب نوعی رنگ مخصوص خط کشی خیابان ها و معابر می باشد و  برای خط کشی و علامت گذاری راهرو ها، پارکینگ ها، جداول یا فرودگاه ها توصیه می شود. این رنگ ها در انواع مختلف از جمله سیستمهای بر پایه اکریلیک، لاتکسهای پلی وینیل استات، اپوکسی ، پلی اورتان و … ارائه می گردند.
استوانه ترافیکی مسیر نما
استوانه ترافیکی مسیر نما
استفاده از استوانه ترافیکی جهت نما یکی از مهم ترین اقداماتی است که در تغییر مسیرهای ناگهانی و به ویژه موقت از آن استفاده می شود  که در مسیرهای خروجی و یا اعلام هشدار و آگاهی در در جاده ها نصب می گردد. استوانه ترافیکی مسیر نما دارای قسمتی بر روی آن است که می توان پیام مناسب با تغییر مسیر ، جاده در دست تعمیر ، عملیات عمرانی ، مسیر بنبست و ... را روی آن بکار برد .
چراغ چشمک زن در چهارراه
چراغ چشمک زن در چهارراه
چراغ های چشمک زن ترافیکی یکی از مهم ترین تجهیزات جهت هشدار به رانندگان و عابرین پیاده می باشد و جهت حفظ سلامت جانی و مالی شهروندان بکار برده می شود . اگر به تقاطع و چهارراه ها دقت کرده باشید حتما این چراغ های جشمک زن به چشمتان خورده است که به رنگ قرمز و زرد وجود دارند .
چراغ های راهنمایی خورشیدی
چراغ های راهنمایی خورشیدی
چراغ های راهنمایی یکی از مهم ترین تجهیزات کنترل ترافیک در شهرها و خیابان ها محسوب می شود . با توجه به اینکه قطعی برق موجب از کار افتادن چراغ های راهنمایی می شود این امر مشکلاتی را برای کنترل ترافیک در هنگام خاموشی ایجاد می کند.به همین دلیل در بسیاری از چهارراه ها و تقاطع از چراغ راهنمایی سولار یا خورشیدی استفاده می شود .
تابلو های ترافیکی اخباری
تابلو های ترافیکی اخباری
تابلوهایی که در خیابان ها برای راهنمایی ، هدایت و هشدار به رانندگان و عابرین مورد استفاده قرار می گیرد ، تابلوهای ترافیکی نامیه میشود .در این مقاله ما می خواهیم در رابطهبا تابلوهای اخباری صحبت کنیم . تابلوهای اخباری تابلوهایی هستند که یک سری اطلاعات در اختیار رانندگان قرار میدهند
جداکننده ترافیکی ۵۰ سانتی متری
جداکننده ترافیکی ۵۰ سانتی متری
جداکننده ترافیکی ۵۰ سانتیمتری وسیله ای است که جهت جدا کردن مسیر جاده ها بخصوص جاده های با عرض کم استفاده می شود.عمده استفاده از این محصول جهت استفاده در پروژه هایی که در مدت محدود نیاز به جدا کردن دو قسمت وجود دارد،می باشد.از این محصول هم با استوانه و هم بدون استوانه استفاده می توان نمود.
استاندارد تابلوهای ترافیکی
استاندارد تابلوهای ترافیکی
یکی از مهم ترین تجهیزات ترافیکی مورد استفاده در خیابان ها تابلوهعای راهنمایی رانندگی میب اشد که مسیرها را مشخص می نماید ، خطرها را هشدار می دهد و هر آنچه یک راننده برای ادامه مسیر به آن احتیاج دارد را بیان می نماید .  تابلوهای ترافیکی بايستي چنان باشند كه بموقع و بطور مشخص راهنمائيهاي صحيح را به استفاده كنندگان از جاده ها ارائه نمايند.
کاشن تانک چیست
کاشن تانک چیست
کاشن تانک ، مخزنی از جنس پلاستیک می باشد که به منظور اطلاع رسانی و هشدار خطر به رانندگان در محدودیت مسیرهای عبوری و همچنین در نزدیکی تقاطع هایی که رانندگان نیاز به تغییر مسیر دارند، نصب می شود.  نوار شبرنگ تعبیه شده بر سطح کاشن تانک ترافیکی نور را به خوبی منعکس می کند
استوانه ایمنی ترافیکی
استوانه ایمنی ترافیکی
استوانه ترافیکی یکی از تجهیزاتی است که در خیابان ها و محدوده های عمرانی بصورت موقت و ثابت مورد استفاده قرار می گیرد .  استوانه های ترافیکی در انواع مختلفی ساخته میشود .استوانه هایی که ساختاری فلزی دارند در پیاده رو ها معمولا استفاده میشود.استوانه های ایمنی دارای ساختاری پلاستیکی و انعطاف پذیر هستند
تجهیزات ترافیکی شهری
تجهیزات ترافیکی شهری
تجهیزات ترافیکی شهری وظیفه نظم دهی به عبور و مرور خودروها در خیابان ها، حفظ جان و مال سرنشینان و عابران پیاده را بر عهده دارند یکی از دغدغه های اساسی تمامی متخصصان امور حمل و نقل استفاده از یکروش بهینه برای کاهش هزینه های سختافزاری و هزینه های نیروی انسانی، با توجه به کنترل ایمنی، کیفیت و ... در این سیستم می باشد.
چراغ چشمک زن راهنمایی رانندگی
چراغ چشمک زن راهنمایی رانندگی
همه افراد یک جامعه اعم از رانندگان و افراد پیاده و یا اشخاصی که مسئول هدایت انفرادی و یا دسته جمعی پیادگان و یا حیوانات در راهها می باشند باید  از علایم و مقررات مربوط تبعیت نمایند .این قوائد و قوانین از طریق تابلوهای ترافیکی ، چراغ های راهنمایی چشمک زن ، علائم ترافیکی و ... به مردم گوشزد می شود .
چراغ راهنمایی led
چراغ راهنمایی led
چراغ های راهنمایی یکی از تجهیزات ترافیکی است که در خیابان ها مورد استفاده قرار می گیرد این چراغ های راهنمایی دارای انواع گوناگونی میباشد که باعث می شود عبور و مرور خودروها و عابرین پیاده با نظم و ترتیب انجام شود . یکی از چراغ های راهنمایی و رانندگی که بسیار پر طرفدار نیز می باشد
تابلوهای ترافیکی بازدارنده
تابلوهای ترافیکی بازدارنده
تابلوهای ترافیکی یکی از تجهیزات ترافیکی معمول هستند که هر روزه در سراسر خیابان ها و جاده ها ، حتی کوچه ها به چشم می خورد . یکی از تابلوهای مورد استفاده در خیابان ها تابلوهای ترافیکی بازدارنده می باشد که بیشتر به صورت دایره با نوار حاشیه قرمز رنگ هستند .
ساخت تابلوهای ترافیکی
ساخت تابلوهای ترافیکی
ساخت تابلوهای ترافیکی یکی از فعالیت هایی است که شرکت جهان ترافیک انجام می دهد . در میان تمامی تجهیزات ترافیکی، تابلوهای ترافیکی از اهمیت ویژهای برخوردارند . استفاده از تابلوهای ترافیکی رانندگان را در مسیر درست هدایت می کند .
سرعت گیر رمپ
سرعت گیر رمپ
در برخی ساختمان‌ها به دلیل رعایت نشدن اصول هندسی طراحی رمپ پارکینگ، شیب بسیار تند و ناگهانی تغییر می‌کند.سرعت گیر پارکینگ به جهت کنترل سرعت خودروها در پارکینگ ها نصب و اجرا  نصب می شود.سرعت گیر رمپ به صفحه هایی می گویند که محصولاتی فلزی و پا پلاستیکی هستند که در جهت کاهش و جلوگیری آسیب های ناشی از لغزش و سقوط در پارکینگ ها و شیب های زیاد مورد استفاده قرار می گیرند
سرعت گیر پلاستیکی جاده ای
سرعت گیر پلاستیکی جاده ای
سرعتگیر ها گروهی از تجهیزات ترافیکی هستند که نصب و استفاده از آن ها در جاده  ها، خیابان  ها، معابر و پارکینگ  ها ضروری است. هدف از نصب سرعتگیر در معابر و خیابان  ها محدود کردن سرعت وسایل نقلیه است.
ساخت تابلو ترافیکی
ساخت تابلو ترافیکی
میان تمامی تجهیزات ترافیکی ، تابلوهای ترافیکی از اهمیت ویژه ای برخوردارند  . شرکت جهان ترافیک ساخت تابلو ترافیکی را با بالاترین کیفیت و مطابق با استانداردهای تعیین شده انجام می دهد
تابلوهای عملیاتی جاده ای
تابلوهای عملیاتی جاده ای
امروزه با افزایش جابجایی و سفرها، نیاز به اطلاعات دقیق و به موقع براي کاربران جادهاي به منظور انتخاب بهترین مسیر امري اجتناب ناپذیر میباشد که استفاده از سیتمهاي پیشرفته اطلاعات سفر این نیاز و خدمت را بهراحتی در اختیارکاربران قرار میدهد.
نیو جرسی ترافیکی چیست
نیو جرسی ترافیکی چیست
جداکنندهٔ نیوجرسی یا دیوار نیوجرسی که در ایران به دلیل داشتن رنگ و مواد مشابه با بلوک سیمانی، به طور معمول به آن بلوک نیوجرسی  گفته می‌شود، قطعات ساخته شده از بتن یا پلاستیک است که کاربرد اصلی آنها جداکردن مسیرهای ترافیک جاده‌ها از یکدیگر است، هر چند برای مسدودسازی معابر یا جاده‌ها هم مورد استفاده قرار می‌گیرند.
چشم گربه ای ترافیکی سولار
چشم گربه ای ترافیکی سولار
حجم بالایی از تجهیزات ایمنی ترافیکی ، جهت راهنمایی و هدایت رانندگان در شب و جلوگیری از بروز حوادث هنگام حرکتهای شبانه طراحی شده اند . انواع چراغ های ترافیکی ، بازتاب دهنده های ترافیکی ، تابلوهای شبرنگ و ... همگی نقش مهمی در این امر ایفا می کنند.
رنگ ترموپلاستیک چیست
رنگ ترموپلاستیک چیست
ترمو پلاستیک به پلیمرهایی  گفته می‌شود که با افزایش دما بدون تغییر شیمیایی ذوب می‌شوند. این پلیمرها را می‌توان به دفعات ذوب و دوباره جامد نمود. این مواد متشکل از بلوکهای انتهایی ترموپلاستیک و بلوکهای میانی الاستیک هستند. لذا با توجه به ساختار و رفتارشان، این مواد به کلاسی تعلق می گیرند که بین پلاستیکها )ترموپلاستیکها( و رابر )الاستومرها( قرار دارند
چراغ عابر پیاده متحرک
چراغ عابر پیاده متحرک
عابرین پیاده نیز همانند خودروها نیازمند کنترل هستند زیرا عابرین پیاده نیز برای بالا رفتن امنیتشان در هنگام عبور از خیابان و همچنین شلوغ نشدن خیابان موظف ستند تا مقرراتی را که مرتبط با عبور و مرور آنها می باشد رعایت کنند. محصولی که شرکت جهان ترافیک تولید می نماید ،
قوانین نصب سرعت گیر
قوانین نصب سرعت گیر
احداث سرعتگیرهای غیر استاندارد با بلندی زیاد یا بدون تجهیزات  ایمنی یا عدم آشکار سازی نه تنها نقش ارتقاء ایمنی راه را به درستی بازی نمیکند بلکه خود نیز باعث خسارات مالی و حتی جانی خواهد شد. در جاده های اصلی و بزرگراه به هیچ عنوان از سرعتگیر استفاده نمی شود. زیرا ممکن است در صورت عدم رویت آن ، تعادل وسایل نقلیه و راننده بهم بخورد و منجر به تصادف شود
سرعت کاه چیست
سرعت کاه چیست
سرعت گیر و سرعت کاه هر دو موانعی عمودی برای کنترل ترافیک هستند. به زبان ساده تر هر دو آنها دست اندازهایی هستند که رانندگان به سرعت از آنها عبور می‌کنند. سرعت گیر و سرعت کاه به عنوان تجهیزات ترافیکی کاهنده سرعت استفاده می‌شوند که ممکن است از مواد مختلفی مانند آسفالت، بتن، پلاستیک، کائوچو و فلز ساخته شده باشند .
راهبند پارکینگ چیست
راهبند پارکینگ چیست
راهبند ها یکی از لوازمی هستند که در کنترل ترافیک و عبور و مرور استفاده می شوند و در بازار با قیمت های مختلفی قابل خرید هستند .  اخذ عوارض در پارکینگ ها و اتوبان ها، بالا بردن امنیت مکان های با اهمیت بالا همچون ساختمان های اداری و تجاری، مکان های دولتی و نظامی، فرودگاه ها، ایستگاه های راه آهن و … از دیگر کاربردهای این راهبند ها محسوب میشود .
تجهیزات کنترل ترافیک
تجهیزات کنترل ترافیک
در چند سال اخیر آمار تصادفات در کشور ما بسیار زیاد شده است و این آمار به شدت نگران کننده است. برای کاهش این آمار تدبیر هایی در نظر گرفته شده است که یکی از مهم ترین آنها تجهیزات کنترل ترافیک است.
مانع ترافیکی
مانع ترافیکی
مانع ترافیکی یکی از تجهیزات کنترل ترافیک محسوب می شود که بسیار کاربردی است و برای محدود کردن عبور و مرور و جداسازی مسیر خودرو ها و عدم اجازه عبور از منطقه خاصی مورد استفاده قرار خواهد گرفت . موانع ترافیکی از جنس های متفاوتی تولید می شود .
سرعت گیر پلاستیکی
سرعت گیر پلاستیکی
سرعت گیرها یکی از مهم ترین تجهیزات ترافیکی هستند که برای استفاده در خیابان ها ، بزرگراه ها ، معابر و پارکینگ ها مورد استفاده قرار می گیرد .  هدف از نصب سرعتگیر در معابر و خیابان  ها محدود کردن سرعت وسایل نقلیه است
جدا کننده ترافیکی
جدا کننده ترافیکی
جدا کننده های ترافیکی در مواقع ضروری و پروژه هایی که نیاز به ایجاد موانع در کوتاه مدت دارند ، استفاده خواهد شد . .جداکننده های ترافیکی در مسیر عبوری برخی از وسایل نقیله از سایر اتومبیل ها جهت جدا سازی این مسیرها و همچنین مشخص کردن مسیر عبوری جهت کاهش ترافیک استفاده می شود.
گل میخ چشم گربه ای
گل میخ چشم گربه ای
یکی از تجهیزات کنترل ترافیک که به دید بهتر رانندگان و تفکیک جاده های دو طرفه کمک می کند چشم گربه ای ترافیکی می باشد .همان گونه که می‌دانید چشم گربه‌ها در فواصل زیاد برق می‌زند و به همین جهت این محصول را به خاطر نوردهی در فواصل طولانی این گونه نامگذاری کرده‌اند.
کاربرد تابلو های مکمل
کاربرد تابلو های مکمل
تابلوهای شهری و ترافیکی یکی از مهمترین علائم در برقراری نظم ترافیک می باشد که از مزیت های آن کاهش تصادفات و گمراهی درشهر است .
سرعت گیر لاستیکی
سرعت گیر لاستیکی
سرعت گیر ها از نظر جنس به دو دسته سرعت گیر پلاستیکی و سرعت گیر لاستیکی تقسیم می شوند. سرعتگیر لاستیکی در مناطق گرمسیری پر تردد قابل استفاده می باشد. طبق قوانین راهنمایی و رانندگی نصب سرعت گیر در معابری مجاز خواهد بود که حداکثر سرعت 15 کیلومتر بر ساعت باشد.
تولید تابلوهای انتظامی
تولید تابلوهای انتظامی
به تابلوها یا نشان‌های بازدارنده، تابلوهای انتظامی نیز می‌گویند. این علائم بیشتر به صورت دایره با نوار حاشیه قرمز رنگ هستند و نوع ممنوعیت را به وسیله علامت خاص نشان می‌دهند. از تابلوهای بازدارنده، تابلوی ایست به جهت اهمیت و دقت بیشتر رانندگان به صورت هشت ضلعی با زمینه کاملاً قرمز رنگ و با نوشته ایست یا STOP در نظر گرفته شده‌است.
بشکه ترافیکی
بشکه ترافیکی
حتما برای شما هم پیش آمده  که در هنگام رانندگی به دلیل عدم رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی  توسط برخی از شهروندان و حرکت آنان در مسیر های نادرست مجبور شوید مدت زیادی در راه ها معطل شوید و یا حتی تصادف کنید.
محافظ ستون پارکینگ
محافظ ستون پارکینگ
محافظ ستون پارکینگ وظیفه حفظ لبه های ستون پارکینگ در اثر برخورد اتومبیل با این ستون ها را بر عهده دارد . این محافظ پارکینگی را به اسم گاردکرنر ، گارد ستون ، محافظ لب ستون نیز می شناسند .
چراغ چشمک زن ترافیکی
چراغ چشمک زن ترافیکی
چراغ چشمک زن ترافیکی نوعی چراغ راهنمایی و رانندگی هستندکه برای اطلاع دادن و هشدار دادن به عابرین پیاده و رانندگان در معابر و خیابان ها اسسفاده میشود . امروزه چراغ های راهنمایی را از تجمیع لامپ های کوچک LEDو سولار که بسیار کم مصرف هستند می سازند.
چراغ چشمک زن آذرخش سولار
چراغ چشمک زن آذرخش سولار
چراغ چشمک زن آذرخش چراغی است که برای اخطار دادن به عابرین پیاده و رانندگان طراحی و عرضه شده است . این چراغ از دو باتری 6 ولت مکعبی شکل برخوردار است که می‌توانند برای مدت زیادی انرژی الکتریکی مورد نیاز لامپ را تامین کنند. چراغ آذرخش معرفی شده دارای باتری می باشد؛
آینه محدب ترافیکی
آینه محدب ترافیکی
هنگام رانندگی در جاده و زمانی که از مسیرهای انحرافی عبور میکنید به دلیل عدم دید کافب ممکن است تصادفات ناگواری پیش بیاید . بنابراین استفاده از آینه محدب ترافیکی در ورودی و خروجی جاده ها و پارکینگ ها ضروری میباشد . همانطور که می دانید آینه محدب به بزرگنمایی اجسام و همچنین به ایجاد گستره دید بیشتر کمک می کند
چراغ راهنمایی سولار
چراغ راهنمایی سولار
چراغ راهنمایی با استفاده از نور خورشید و صفحات خورشیدی(سولار) انرژی را به صورت الکتریسیته درآورده و در باطری خود ذخیره می کنند.
گل میخ ترافیکی
گل میخ ترافیکی
یکی از مهمترین و پر کاربرد ترین تجهیزات ترافیکی گل میخ ترافیکی است که در مسیر خیابان و جاده ها قرار می گیرد و به رانندگان در بالا بردن ایمنی کمک می کند.
سرعت گیر هوشمند
سرعت گیر هوشمند
سرعت گیر ها نقش مهم و کلیدی در کاهش تصادفات و کنترل ترافیک شهری دارد ، تا بتوانند به درستی به رانندگان برای رعایت بهتر نظم در رانندگی کمک کنند.  امروزه استفاده کردن از سرعت گیرهای قدیمی کاهش پیدا کرده است
سرعت گیر ترافیکی
سرعت گیر ترافیکی
تجهیزات ترافیکی برای کنترل ترافیک جاده ای و شهری به وجود آمده اند . به طور کلی هر مانعی که برای کاهش سرعت خودروها و وسایل نقلیه سنگین در جاده ها و سایر معابر نصب می شود، را سرعت گیر می نامند.
تجهیزات ترافیکی و ایمنی
تجهیزات ترافیکی و ایمنی
تجهیزات ترافیکی و ایمنی، تجهیزاتی هستند که برای کاهش ترافیک،کنترل عبور و مرور ماشین ها و عابرین پیاده، کاهش تصادف ها و ... در معابر شهری نصب میشوند.
تجهیزات ترافیکی پارکینگ
تجهیزات ترافیکی پارکینگ
امروزه با زیاد شدن تعداد خودروها و مالکان شخصی وجود پارکینگ برای کاهش ترافیک در سطح شهری و جلوگیری از مشکلات ترافیکی بسیار هائز اهمیت شده است
تابلو های هشدار دهنده ترافیکی
تابلو های هشدار دهنده ترافیکی
تابلو ها از جمله علائم راهنمایی و رانندگی هستند  که در انواع مختلفی ساخته و در معابر شهری نصب شده اند.  انواع تابلو های راهنمایی رانندگی: انتظامی یا بازدارنده، اخطاری یا هشداردهنده، اخباری یا اگاهی دهنده، راهنمای مسیر، محلی و تابلو های مکمل.
تابلو های مکمل چیست
تابلو های مکمل چیست
تابلو ها یکی از مهمترین علائم راهنمایی رانندگی هستند که در انواع مختلفی برای کاربردهای مختلف تولید و در معابر شهری نصب شده اند. تابلوها در واقع راهنمای شما در جاده ها و خیابان ها هستند که در هر شرایطی میتوان از آنها استفاده کرد بنابراین آشنایی با انواع مختلف آنها و کابرد آنها امری ضروری است.
تجهیزات ایمنی جاده ای
تجهیزات ایمنی جاده ای
تجهیزات ایمنی برای حفظ سلامتی و امنیت رانندگان و عابران در نظر گرفته شده است . تجهیزات ایمنی راه ها و جاده ها تنها نقش هشداردهنده ندارند و میتوانند به صورت فیزیکی از آسیب رسیدن به خودرو و یا عابرین جلوگیری بعمل آورند.
بولارد ترافیکی
بولارد ترافیکی
بولارد ترافیکی نوعی از  تجهیزات ترافیکی است، که از آن برای ایجاد مانع و جدا کردن مسیرها استفاده می شود. یکی از تفکیک کننده های مکان که می تواند به عنوان یک ابزار برای جهت دهی ترافیک و محدود کردن دسترسی
چراغ پلیسی
چراغ پلیسی
چراغ پلیسی یک نوع چراغ مخصوص است که بر روی ماشین هایی همچون ماشین پلیس و خودرو امداد نصب و اجرا می شود و به همین جهت نقش بسیار مهمی را در ماشین های امداد ایفا می کند و یکی از مهم ترین تجهیزات پلیس می باشد.این چراغ های امنیتی در نمونه های مختلفی تولید و عرضه می شود .
گل گاردریل
گل گاردریل
گل گاردریل یا تودلی گاردریل بر روی نرده های حفاظتی گاردریل نصب شده و معمولا از مواد اولیه ی بسیار مقاوم و سخت ساخته می شود. این محصول رانندگان را با بازتاب نور هدایت می کند و به دلیل قرار گرفتن در فضاهای باز، باید توانایی تحمل شرایط متغیر جوی را داشته باشد که بتواند آسیب های فرسایشی ناشی از رطوبت، گرد و غبار، سرمای شدید و تابش مخرب آفتاب را تحمل کند.
موانع ترافیکی
موانع ترافیکی
موانع ترافیکی  از عبور و یا برخورد وسایل نقیله با موانع خطرناک مانند تخته سنگ ، درختان، تیرهای برق، ساختمان ها، دیوارها و یا سقوط از دامنه های شیب دار (خسارات جبران ناپذیر) و یا ورود به آب های عمیق  جلوگیری کرده و خودرو را از مسیرهای انحرافی باز می دارد.
قندیل ترافیکی
قندیل ترافیکی
قندیل ترافیکی یا مخروط ترافیکی وسیله ای است با وظیفه‌ی هشدار و آگاه‌سازی رانندگان از محدودیت های جاده ای که تردد را در مسیرهای ایمن، راهنمایی و جهت دهی می نماید .
تابلوهای ریلی ترافیکی
تابلوهای ریلی ترافیکی
تابلو های ریلی ترافیکی تابلوهایی هستند که شامل علائم ترافیکی و تابلو های مسیرنما و تابلو های ریلی در سطح شهر و جاده های کشور توسط لوله های بلند آهنی بر روی زمین نصب می شوند .
نصب استاپر پارکینگ
نصب استاپر پارکینگ
استاپر پارکینگ از دیگر محصولات ایمنی جاده و ایمنی پارکینگ است. علاوه بر پارکینگ، از این نوع استوپر ها در گاراژ نیز استفاده می شود.
تجهیزات ترافیکی پارکینگ
تجهیزات ترافیکی پارکینگ
پارکینگ ها  به عنوان یکی از مهمترین مکان هایی است که در نظم گرفتن خیابان ها و بافزایش امنیت جامعه نقش اساسی دارد.
نصب استوانه ترافیکی
نصب استوانه ترافیکی
افزایش نظم در خیابان ها و کاهش حجم ترافیک و تصادفات.در معابر شهری در شرایطی مقدر می شود که از علائم و تجهیزات ترافیکی مناسب استفاده شود و شهروندان نیز به این علائم توجه کنند.
برچسب های ترافیکی
برچسب های ترافیکی
رنگ ترافیکی یک نوع رنگ یا برچسب خاص است.که برای استفاده در پروژه‌های راهنمایی و رانندگی، علامت گذاری سطح جاده‌ها و تونل‌ها، علامت گذاری پارکینگ‌های شخصی و عمومی، مشخص کردن محل پارک و محل عبور عابر پیاده و مشخص کردن حاشیه جاده در اماکن مختلف طراحی شده است.
آینه محدب پارکینگ
آینه محدب پارکینگ
آینه محدب ترافیکی به آینه‌هایی گفته می شود که به شکل برآمده طراحی شده‌اند و این اجازه را به افراد می‌دهند که مکان‌هایی را ببینند که در حالت عادی قادر به دیدن آن نیستند.
تابلوهای اخطاری
تابلوهای اخطاری
تابلوهاب اخطاری به تابلوهایی اطلاق می گردد که خطر بالقوه ای را اعلام کرده و راننده را از آن آگاه می کند.
علائم برجسته ترافیکی
علائم برجسته ترافیکی
علائم برجسته بازتابنده، تجهيزات منفرد با ابعاد كوچك هستند كه همانند منبـع نـوراني در مواقع تاريكي, از فواصل مشخص قابل رؤيت میباشند.
وسایل کنترل ترافیک
وسایل کنترل ترافیک
تجهیزات ترافیکی تولید شده در شرکت جهان ترافیک به گونه ای متنوع تولید شده که هرکدام به وجود تفاوتی که با سایر تجهیزات دارند از لحاظ کارایی و کاربرد نیز متفاوت بوده و به عنوان تجهیزاتی برای کنترل ترافیک استفاده می شود.
اجرای رنگ ترافیکی
اجرای رنگ ترافیکی
انواع رنگ های ترافیکی تولید شده در شرکت جهان ترافیک با استفاده از مواد اولیه و با کیفیتی تولید شده است که به عنوان رنگ هایی قابل استفاده در سطح جاده ها و خیابان ها می باشد.
مفاهیم رنگهای ایمنی
مفاهیم رنگهای ایمنی
علائم ایمنی به گونه ای طراحی و تولید می شوند که هرکدام بنا به حالتی که تولید شده اند دارای علائم خاص خود بوده و به راحتی  قابل فهم و شناسایی می باشند.
چراغ قرمز چشمک زن نشانه چیست
چراغ قرمز چشمک زن نشانه چیست
بسیاری از علائم ایمنی و ترافیکی به صورت تجهیزات پلاستیکی و یا به صورت نشان و علائمی می باشد که با رنگ و برچسب بسیاری از علائم ایمنی را آشکار می کنند. رنگ ها از دیرباز تا کنون دارای اهمیت بسیار زیادی بوده اند. از رنگ ها به عنوان علائم هشداری و علائمی برای کنترل ترافیک نیز استفاده می شده است.
چشم گربه ای ترافیکی چیست
چشم گربه ای ترافیکی چیست
چشم گربه ای ترافیکی مانند دیگر تجهیزات ترافیکی و موانع ترافیکی در میان خیابان ها و جاده ها برای کنترل سرعت رانندگان قرار داده می شود. گاهی بعضی از این تجهیزات دارای چراغ های قرمز و سفید رنگ می باشد و کارکردی مشابه گل میخ ترافیکی دارا می باشد.
تجهیزات ایمنی جاده ای
تجهیزات ایمنی جاده ای
این نکته جزء نکات بسیار مهمی است که رانندگان با رعایت آن می‌توانند تا حد زیادی به افزایش سطح استاندارد ایمنی جاده ها کمک کنند.
نحوه استفاده رنگ ترافیکی
نحوه استفاده رنگ ترافیکی
رنگ های ترافیکی مانند سایر تجهیزات ترافیکی نیز کاربرد و فواید خاص خود را دارا می باشد. رنگ های ترافیکی استفاده شده در خیابان ها و جاده های درون شهری و برون شهری هر کدام نشانگر یک موضوع خاص و یا یک نوع هشدار می باشد.
گاردریل چیست
گاردریل چیست
گاردریل ها به عنوان محافظ های کنار جاده ای نیز استفاده میشوند وجود گاردریل ها در میان اتوبوان ها و جاده ها برای حفاظت جان افراد در نظر گرفته شده است. گاردریل ها حفاظ های فلزی می باشند که در کنار جاده ها و میان جاده ها و اتوبان ها نصب می شوند
علائم راهنمایی رانندگی
علائم راهنمایی رانندگی
علائم راهنمایی و رانندگی ابزاری برای کنترل و تنظیم عبور و مرور در راهها و معابر هستند. یک دسته از علائم توسط رانندگان به کار می روند که این علائم توسط کارخانه سازنده و بصورت نوری ، در قسمت عقب و جلوی اتومبیل ها نصب شده و باید از استانداردهای بین المللی برخوردار باشد
اهمیت تجهیزات ترافیکی
اهمیت تجهیزات ترافیکی
هر ساله در تمام دنیا افراد بسیار زیادی جان خود را در تصادفات جاده ای از دست می‌دهند و یا دچار صدمات شدید می‌شوند که گاهاً تا آخر عمر دامن گیر آنها خواهد بود.
آشنایی با انواع تجهیزات ترافیکی
آشنایی با انواع تجهیزات ترافیکی
امروزه زندگی در کلان شهر ها امری رایج است.و هر روز به تعداد افرادی که به شهرهای بزرگ مهاجرت می کنند.افزوده می شود. پیشرفت تکنولوژی و صنعت نیز باعث شده تا خودروها با تعداد زیاد.و قیمتی معقول در اکثر کشورها در اختیار شهروندان قرار گیرد.
جداکننده ترافیکی
جداکننده ترافیکی
مانع و جداکننده ترافیکی از جمله تجهیزات ایمنی جاده ای هستند که به دلایل مختلف از آنها در جاده های کشور استفاده نمی‌شود. البته استفاده از جداکننده‌های ترافیکی مانند بلوک‌های بتونی که دو جهت تردد جاده را از یکدیگر جدا می‌کنند مد نظر ما نیست