آدرس : تهران، خیابان ستارخان، نرسیده به خیابان باقرخان
کوچه آفرند، بعد از تقاطع فرزین، پلاک 22 طبقه سوم
تلفن :  ثابت : 65534604 - 65519359- 021
تلفن همراه : 09123005619 -  09121259904 

تابلوهای راهنمایی و رانندگی

تمامی تابلو های ترافیکی مهم هستند چون هشدار دهنده، بازدارنده و محافظ جان سرنشینان خودرو و عابرین پیاده است اما برخی از این تابلو های راهنمایی و رانندگی جز دسته مهمترین ها به شما می روند. یکی از مهم ترین تابلوها تابلو حق تقدم است و به دلیل شباهتی که با تابلوی جاده دوطرفه دارد گاها اشتباه گرفته می شود. دومین تابلو راهنمایی رانندگی مهم تابلوی خطرات جاده ای است. سومین تابلوهای منع کننده یا بازدارنده که دایره ای شکل با حاشیه قرمز هستند و در نهایت تابلوهایی که برای عبور عابرین پیاده طراحی شده اند. قیمت تابلو ترافیکی بسته به ابعاد و وزن آن متفاوت است. توجه داشته باشید که همیشه خرید از فروشگاه معتبر مزیت هایی دارد یکی از مزیت های آن خرید کردن با خیال آسوده است بدون آنکه نگرانی از بابت اصالت و کیفیت آن داشته باشید.
تابلوهای راهنمایی و رانندگی                        تابلوهای اخطار

انواع تابلوهای راهنمایی

تابلوهایی که جنبه اخطار دارند

این دسته از تابلوها به رانندگان در مورد وقوع حادثه‌ای خاص هشدار می‌دهد. در این مدل تابلوها باید انتظار داشته باشید که در مورد یک اتفاق مهم و خطر آفرین نکته‌ای عنوان شود.

تابلوهایی که جنبه آگاهی و خبر رسانی دارد

این مدل تابلوها از وجود موقعیت خاصی شما را با خیر می‌کند. اینکه وارد شهر می‌شوید یا وارد خیابان اصلی می‌شوید یا از آن خارج می‌شوید. شرایط راه مثلا زنجیر نیاز دارد یا مواردی از این دست.

تابلوهای منع کننده یا تابلوهای انتظامی

تابلوهایی که با نام تابلو انتظامی معروف شده در واقع همان کارهایی را گوشزد می‌کند که نباید انجام دهیم. در این تابلوها هشدار داده نمی‌شود بلکه حکم ممنوعیت صادر می‌شود! به یاد داشته باشید که این تابلوها قطعیت دارند یعنی اگر عنوان شده که نباید سرعت از مثلا ۸۰ کیلومتر در ساعت بیشتر باشد به آن معناست که ۸۱ کیلومتر در ساعت خلاف قانون است و جریمه خواهد داشت.

تابلوهای محلی

این مدل تابلوها بیشتر بر روی جاده‌ها تمرکز دارند، جهت جاده‌ها و مرز جاده‌ها را مشخص می‌کند.

تابلوهای راهنمایی انتظامی یا منع کننده چه رنگ و شکلی دارند؟
این تابلوها چند مدل است. یکی از معروف‌ترین این مدل‌ها تابلو دایره‌ای شکل است که به رنگ قرمز باشد. این مدل تابلو را اگر در آزمون آیین نامه دیدید بدانید که تابلو نشان می‌دهد که انجام کاری منع شده است. مدل دوم بار هم دایره‌ای است این بار به رنگ قرمز و معنای آن نه از ممنوعیت بلکه از مجاز بدون صحبت می‌کند اما به یاد داشته باشید هر کاری که در محدوده مشخصی تعریف شده و مجاز باشد در خارج از آن محدوده ممنوع است. بنابراین این مدل‌ تابلوها نیز در دسته تابلوهای راهنمایی انتظامی جای می‌گیرید. مدل سوم بیش‌تر محدود به تابلوهای حق‌تقدم است که همین تابلوها نوعی محدودیت برای رانندگان ایجاد خواهد کرد.
تابلوهای اخطاری یا هشدار دهنده                                 ساخت تابلوهای راهنمایی و رانندگی

تابلوهای راهنمایی برای هشدار خطر

اولین تصویری که از تابلو خطر دارید، یک مثلث با حاشیه سفید! درست است، این تصویر یک تابلو اخطاری خواهد بود. مثلا تصور کنید که روبروی شما یک دست‌انداز وجود دارد. پیشتر با تابلویی به شکل مثلث و حاشیه قرمز به شما هشدار عبور از مانع را می‌دهد و پیام مورد نظر نیز وسط تابلو نوشته می‎شود. اگر با تابلویی مواجه شدید که یک مثلث بود با حاشیه قرمز که درون آن یک جاده پهن کشیده بود که باریک می‌شود معنای آن چیست؟ بله درست حدس زدید، این تابلو راهنمایی به شما هشدار می‌دهد و اخطار می‌دهد که جاده باریک می‌شود.
تابلوهای آگاهی رسان
به رستوران نزدیک میشوید، به پمپ بنزین نزدیک می‌شوید و... به هر حال به چه نزدیک بشوید خطرناک نخواهد بود و جنبه هشداری ندارد. این تابلوها اغلب به شکل مستطیل طراحی شده‌اند.برای بهبود کیفیت عبور و مرور و بر قراری نظم از اعلائم راهنمایی و رانندگی استفاده می کنند. تابلوی ترافیکی بخشی از اعلائم راهنمایی و رانندگی است. از تابلوی ترافیکی برای اطلاع رسانی رانندگان و عابرین پیاده استفاده می شود. تابلوی ترافیکی در بین 80 سال گذشته تا امروز به دلیل افزایش اتومبیل های متنوع تابلو ترافیکی های متنوعی طراحی و تولید شده اند.
فروش تابلوهای راهنمایی رانندگی

فروش تابلوهای راهنمایی رانندگی

اما تابلو ترافیکی تنها برای خود رو ها و سایر وسایل نقلیه طراحی نشده، برخی از کشور ها برای اینکه توریست ها کمتر دچار سردرگمی شوند تابلو های گردشگری را به گونه ای طراحی می کنند که نیاز به نوشتار نباشد و شکل و تصویر جذاب آن برای مخاطب توریست قابل فهم باشد. در ایران تابلو ترافیکی به سه دسته تقسیم می شوند. دسته اول تابلو های بازدارنده یا انتظامی نام دارند از این گروه تابلوها می‌توان به بوق زدن ممنوع، منطقه ایستادن ممنوع و توقف ممنوع اشاره کرد که مهمترین آن تابلو ایست می باشد. دسته دوم تابلوهای هشدار دهنده یا اخطاری هستند، جاده باریک می‌شود، گذرگاه عابر پیاده و کارگران مشغول کار هستند از این دسته علائم هستند و در نهایت دسته سوم به تابلوهای آگاهی دهنده یا اخباری معروف هستند. پایان منطقه محدوده سرعت، تونل و بیمارستان در این طبقه قرار دارند. دسته اول از تابلو های ترافیکی از لحاظ ظاهری معمولا دایره ای شکل اند و یک نوار حاشیه قرمز رنگ دارند. این تابلو ها مانع ورود به محیط های مشخص می شوند. همان طور که گفته شد همه تابلو های انتظامی به صورت دایره ای نیستند به عنوان مثال تابلوی ایست که نه تنها حاشیه سفید دارد برخلاف سایر تابلو ها رنگ کلی این تابلو به رنگ قرمز است.