آدرس : تهران، خیابان ستارخان، نرسیده به خیابان باقرخان
کوچه آفرند، بعد از تقاطع فرزین، پلاک 22 طبقه سوم
تلفن :  ثابت : 65534604 - 65519359- 021
تلفن همراه : 09123005619 -  09121259904 
گروه خبري : آخرین اخبار
تاريخ انتشار : 1399/04/17 - 10:21
كد :34

سرعت گیر هوشمند

سرعت گیر ها نقش مهم و کلیدی در کاهش تصادفات و کنترل ترافیک شهری دارد ، تا بتوانند به درستی به رانندگان برای رعایت بهتر نظم در رانندگی کمک کنند.  امروزه استفاده کردن از سرعت گیرهای قدیمی کاهش پیدا کرده است

سرعت گیر ها نقش مهم و کلیدی در کاهش تصادفات و کنترل ترافیک شهری دارد ، تا بتوانند به درستی به رانندگان برای رعایت بهتر نظم در رانندگی کمک کنند.  امروزه استفاده کردن از سرعت گیرهای قدیمی کاهش پیدا کرده است و سرعت گیرهای جدید تر جای آنهارا گرفته اند.. سرعت گیر هوشمند نوع جدید از سرعتگیر می باشد که  اگر راننده روی آن با سرعت مجاز عبور کند پایین می رود و خیابان را مسطح می کنند ولی برای رانندگانی که با سرعت بالا حرکت میکنند تغییر شکل نمی دهند

سرعت گیر هوشمند

نحوه کار سرعت گیر هوشمند 

سرعتگیر هوشمند سیستمی است که می تواند در مواقع غیر لزوم سرعتگیرها را به حالت غیر فعال و در مواقع مورد نیاز سرعتگیرها را به حالت فعال تغییر حالت دهد. سرعتگیر هوشمند توانایی تصمیم گیری هوشمند دارد و می توان با تشخیص ترافیک و ساعت های مورد نیاز تغییر حالت بدهد. از مزایای این سیستم می توان به کمک به هدر نرفتن بیهوده بنزین در هنگام عبور از سرعتگیرها، مدیریت ترافیک، تسهیل، روان سازی و ایمن سازی عبور و مرور، کاهش تصادفات و پرونده های قضایی اشاره کرد. اساس سیستم سرعتگیر هوشمند یک سیستم رباتیکی می باشد که متشکل از سیستم های مکانیکی، الکترونیکی، هوش مصنوعی می باشد. این سرعت گیر هم اکنون در کشور سوئد استفاده شده و نتیجه استفاده نیز بسیار مثبت ارزیابی گردیده.

آخرین اخبار سرعت گیر هوشمند

سرعت گير هوشمند توسط دانشجوي دانشگاه آزاد اسلامي واحد خميني شهر جعفر رام بجندي  طراحي و ساخته شد.
هنگامي كه خودرو با سرعت مجاز تعيين شده توسط قانون در خيابان به سرعت گير برخورد مي‌كند به طور خودكار سرعت گير صاف شده و خودرو بدون نياز به ترمز گرفتن توسط راننده، به مسير خود ادامه مي‌دهد.
رام بجندي اضافه كرد: اگر خودرو با سرعت غير مجاز حركت كند سرعت گير آن سرعت را تشخيص داده و با شيب 30 درجه ثابت مي‌ماند تا راننده خودرو مجبور به ترمز گيري و كاهش سرعت خودرو شود.

سرعت گیر ترافیکی

جهان ترافیک تولید کننده بهترین تجهیزات ترافیکی در تهران و کرج و سراسر کشور ، با ارائه بهترین سرعت گیرهای خیابانی اعم از پلاستیکی، گل میخ های ترافیکی و ... در خدمت هموطنان گرامی می باشد . سرعت گیر هوشمند استاندارد.برای سرعت‌های مختلف عملکرد متفاوتی از خود نشان دهد. به ‌عنوان‌ مثال اگر در یک ناحیه، هدف، کاهش سرعت به حداکثر 30 کیلومتر بر ساعت.باشد،.با تنظیم این سرعت گیر هوشمند می‌توان به مانعی در مسیر رسید، که در صورت بیشتر بودن سرعت.وضعیت نامطلوبی را برای سرنشین ایجاد کند. همچنین در صورت کاهش سرعت، سرعت‌گیر تغییر شکل داده.و مسیری هموار را برای راننده و سرنشین به وجود می‌آورد.

سرعت گیر ترافیکی