آدرس : تهران، خیابان ستارخان، نرسیده به خیابان باقرخان
کوچه آفرند، بعد از تقاطع فرزین، پلاک 22 طبقه سوم
تلفن :  ثابت : 65534604 - 65519359- 021
تلفن همراه : 09123005619 -  09121259904 
گروه خبري : آخرین اخبار
تاريخ انتشار : 132/01/15 - 16:38
كد :120

انواع مخروط ترافیکی

مخروط ترافیکی همانطور که از نامش پیداست، وسیله ای مخروطی شکل است که برای کنترل جریان های ترافیکی مورد استفاده قرار می گیرد. مخروط ها در انواع شکل ها و اندازه های مختلفی وجود دارند که در ادامه به معرفی آن ها می پردازیم.

در سال های اخیر با توجه به افزایش چشمگیر وسایل نقلیه، استفاده از مخروط ترافیکی نیز رواج زیادی پیدا کرده است. استفاده از لوازمی مخروط ایمنی می توان مسیر جاده ها و خیابان ها را تعیین کرد و رانندگان را به مقاصد مورد نظر هدایت نمود. از انواع مخروط ترافیکی می توان به مدل های حلقه دار، ژله ای، تاشو و تابلو دار اشاره کرد که هر کدام ساختاری متفاوت دارند.

انواع مخروط ترافیکی

مخروط ترافیکی حلقه دار

یکی از انواع مدل های مخروط ترافیکی دارای حلقه اتصال زنجیر است. مخروط حلقه دار ترافیکی دارای یک حلقه برای اتصال و دسترسی آسان است که باعث سهولت در قرار دادن و حرکت دادن آن می شود. همچنین دارای پایه قابل بازیافت ترموپلاستیک با قابلیت ضد لغزش است.  با استفاده از این محصول می توان جریان های ترافیکی را به مسیرهای مورد نظر هدایت کرد و مانع از ایجاد هرج و مرج شد.

مخروط ترافیکی ژله ای

اولین بار مخروط ها از چوب و سیمان ساخته می شدند. اما با گذشت زمان جنس آن ها پلاستیکی شد مخروط ترافیکی ژله ای در مواردی نظیر جداسازی راه ها، علامت گذاری مسیر، محدود کردن و هدایت تردد، تعیین محدوده فعالیت عمرانی کارگران و … کاربرد دارد. این ابزار در کیفیت و سایزبندی ها مختلفی تولید می شود و باید به این نکنه توجه نمود که جنس این کله قندی ها باید به گونه ای باشد که به هنگام اصابت با وسایل نقلیه آسیبی به آن ها وارد نکند.

مخروط ترافیکی تاشو

استفاده از تجهیزات ترافیکی راه حلی مطمئن برای ایمن سازی مسیرها وجلوگیری از وقوع تصادفات است. یکی از انواع پرکاربرد این تجهیزات، مخروط ترافیکی تاشو می باشد که نگهداری آن در خودرو ها بسیار کارآمد و سودمند است. این مخروط  به دلیل جنس برزنتی که دارد، این قابلیت را دارد که به راحتی جمع شود. لذا جای زیادی را اشغال نمی کند.

مخروط ترافیکی تابلو دار

این مدل از مخروط ایمنی از جنس پلاستیک بوده و قابلیت انعطاف پذیری بالایی دارد. مخروط ترافیکی تابلو دار را می توان از جمله سازه های ساده و مهم در بحث ایمنی دانست که می تواند در موارد مختلفی از جمله جداسازی محل تصادف، مسدود کردن راه ها، تعمیرات و … مورد استفاده قرار گیرد. این سازه که در خیابان ها و جاده ها، بزرگراه ها و مکان های مختلفی در سطح شهر دیده می شود، معمولا در موارد حساس و ضروری توسط شهرداری، راهنمایی و رانندگی و آتش نشان ها به کار گرفته می شود. بر روی تابلو این مخروط می توان علائم ایمنی را به شکل نوشتار و یا تصویر درج کرد.