آدرس : تهران، خیابان ستارخان، نرسیده به خیابان باقرخان
کوچه آفرند، بعد از تقاطع فرزین، پلاک 22 طبقه سوم
تلفن :  ثابت : 65534604 - 65519359- 021
تلفن همراه : 09123005619 -  09121259904 
گروه خبري : آخرین اخبار
تاريخ انتشار : 131/09/13 - 13:07
كد :119

نصب گل میخ ترافیکی در معابر شهری

برای نظم بخشیدن به جریان های عبور و مرور وسایل نقلیه و افزایش ایمنی رانندگان از تجهیزاتی نظیر گل میخ ترافیکی استفاده می شود. گل میخ مکملی برای خط کشی خیابان ها و سازنده سازماندهی بهتر است. در ایجا می خواهیم ضوابط نصب گل میخ ترافیکی در معابر شهری را با هم مورد بررسی قرار دهیم.

در مواردی ممکن است خط کشی خیابان ها توسط رانندگان نادیده گرفته شود. این امر سبب بروز تصادفات شده و جان رانندگان و عابرین پیاده را به خطر می اندازد. در نتیجه برای حفظ ایمنی بیشتر در مواقعی که خط کشی خیابان ها کافی نیست، از گل میخ ترافیکی استفاده می کنند. نصب گل میخ قوانین خود را دارد و بدون تخصص نمیتوان آن را انجام داد. قبل از نصب باید فاصله لازم سنجیده شود و بسته به آن فاصله بین گل میخ ها تنظیم شود. گل میخ باید در فاصله های یکسان نصب شود و برای نصب در یک جاده باید مدل آنها یکسان باشد و همه از یک نوع باشند.

انواع گل میخ ترافیکی

گل میخ ترافیکی غالبا با استفاده از متریال هایی نظیر پلاستیک، چدن و یا سرامیک تولید می شود. این گل میخ ها به انواع یک طرفه و دو طرفه تقسیم می شوند. همیشه استفاده از خط کشی ها بر روی سطوح خیابان ها و جاده ها برای جداسازی مسیر و نشانه گذاری ها کافی نمی باشد به همین دلیل وسایلی را برای حل این مشکلات طراحی نموده اند که نمونه ای از این وسایل گل میخ های ترافیکی هستند.

نصب گل میخ ترافیکی در معابر شهری

 

گل میخ یک طرفه

این مدل از گل میخ ترافیکی در یک طرف خود دارای نگین هایی است که نقش آن ها بازتاب نور است. در واقع علت اسم گذاری گل میخ یک طرفه، حضور صفحه پلاستیکی در یک سمت آن است. این مدل گل میخ در خیابان های یک طرفه و بزرگراه های که سواری ها فقط به یک سمت میروند نصب می شود. این صفحه پلاستیکی معمولا رنگ قرمز دارد و وظیفه آن، بازتاب نور به سمت چشم رانندگان و عابران است.

گل میخ دو طرفه

نگین های این نوع از گل میخ در طرفین آن قرار داده می شود. در نتیجه انعکاس نور گل میخ دو طرفه نور از طرفین آن صورت می گیرد. گل میخ دو طرفه برای خیابان های شهری و جاده های دو جهتی است. زیرا در این بلوارها دو ردیف سواری وجود دارد که در سمت مخالف یکدیگر حرکت می کنند و باید راه هر سمت از دیگری جدا باشد. البته گل میخ دو طرفه در اتوبان های سه لاین به بالا نیز نصب می شود.

گل میخ رفلکتور دار

با افزایش تعداد وسایل نقلیه و لزوم به برقراری هر چه بیشتر ایمنی راه ها، در تولید گل میخ ترافیکی نیز پیشرفت های زیادی حاصل شده است. رفلکتور دار بودن گل میخ ها بدین معناست که نور را منعکس می نمایند و باعث هدایت رانندگان می شود. گل میخ رفلکتور دار در برابر اشعه فرابنفش مقاوم می باشد و از دوام بالایی برخوردار است. این محصول به منظور کاهش تصادفات و خطرات احتمالی در جاده های درون شهری و برون شهری نصب می شود تا از حوادث احتمالی جلوگیری نماید.