آدرس : تهران، خیابان ستارخان، نرسیده به خیابان باقرخان
کوچه آفرند، بعد از تقاطع فرزین، پلاک 22 طبقه سوم
تلفن :  ثابت : 65534604 - 65519359- 021
تلفن همراه : 09123005619 -  09121259904 

تابلوی خطر

تابلوهای هشداردهنده یا تابلوهای اخطاری از نشان‌های راهنمایی و رانندگی هستند که بیشتر به صورت مثلثی شکل با نوارهای حاشیه قرمز رنگ و زمینه سفید رنگ که یک راس آن‌ها به طرف بالا بوده و نوع خطر در داخل آن با رنگ مشکی نمایش داده شده‌است. انواع این تابلو را می‌توانید در زیر مشاهده کنید.تابلوی خطر یکی از تابلوهای اخطاری از علائم راهنمایی و رانندگی است. به هنگام دیدن این تابلو احتمال خطر وجود دارد و باید سرعت خودرو را کم کرده و آماده مواجهه با هر شرایطی باشید.

انواع تابلو های راهنمایی و رانندگی 

انواع تابلو های راهنمایی و رانندگی به سه دسته زیر تقسیم می شوند :
  • تابلوهای بازدارنده یا تابلوهای انتظامی
  • تابلوهای هشدار دهنده یا خطر
  • تابلو های آگاهی دهنده یا اخباری

تابلوهای هشدار دهنده یا خطر 

تابلوهای هشداردهنده یا تابلوهای اخطاری از نشان‌های راهنمایی و رانندگی هستند که بیشتر به صورت مثلثی شکل با نوارهای حاشیه قرمز رنگ و زمینه سفید رنگ که یک راس آن‌ها به طرف بالا بوده و نوع خطر در داخل آن با رنگ مشکی نمایش داده شده‌است

تابلو های راهنمایی و رانندگی اخباری یا آگاهی دهنده 

تابلوهایی هستند که دارای توصیه های عمومی بوده و در رنگ های سفید، سبز، قهوه ای، زرد، آبی و به شکل های مثلث، دایره، مستطیل، مربع و یا پنج ضلعی به تناسب نیاز نصب می شوند و پیام مورد نظر را به صورت تصویر یا نوشته نشان می دهند.

تولید تابلو اخطاری  

تابلو خطر پیام میدهد که عابرین و یا وسایل نقلیه جهت عبور از این منطقه مشخص شده می بایست برای ایمنی خود و کارگران مشغول در این منطقه نکات ایمنی را رعایت نمایند.

کاربرد تابلو اخطاری 

کاربرد تابلو خطر کارگاه های ساختمانی،صنعتی،پروژه های راه سازی و همچنین نصب تابلو خطر پشت وسایل نقلیه کارگاهی،پیمانکاران شهرداری و همچنین وسایل نقلیه سنگین جاده ای می با شد.
جنس تابلو خطر از ورق گالوانیزه می باشد که روکش آن از شبرنگ مرغوب با ماندگاری بالا می باشد.
تابلوهای راهنمایی و رانندگی در ایران به سه دسته تقسیم می‌شوند:
دسته اول تابلوهای بازدارنده هستند
از این گروه تابلوها می‌توان به بوق زدن ممنوع، منطقه ایستادن ممنوع و تابلو پارک ممنوع اشاره کرد که مهمترین آن تابلوی ایست است.
دسته دوم تابلوهای هشدار دهنده یا اخطاری هستند:
جاده باریک می‌شود، گذرگاه عابر پیاده و کارگران مشغول کار هستند از این دسته علائم هستند.
دسته سوم به تابلوهای آگاهی دهنده یا اخباری معروف هستند:
پایان منطقه محدوده سرعت، تونل و بیمارستان در این طبقه قرار دارند.
به تابلوها یا نشان‌های بازدارنده، تابلوهای انتظامی نیز می‌گویند. این علائم بیشتر به صورت دایره با نوار حاشیه قرمز رنگ هستند و نوع ممنوعیت را به وسیله علامت خاص نشان می‌دهند. از تابلوهای بازدارنده، تابلو پارک ممنوع به جهت اهمیت و دقت بیشتر رانندگان به صورت دایره با زمینه کاملاً قرمز رنگ و با نوشته P نظر گرفته شده‌است.

تابلوی احتیاط

ابزار و وسایل ایمنی می توانند باعث پیشگیری از بروز حوادث شوند و همین امر می تواند به نوعی حافظ جان و مال مردم باشد. تابلو خطر نیز جزئی از ابزار و وسایل ایمنی محسوب می شود و در موارد بسیاری نظیر کارگاه های ساختمانی و صنعتی، پروژه های راه سازی، پشت وسایل نقلیه سنگین جاده ای و وسایل نقلیه کارگاهی، پیمانکاران شهرداری و ... استفاده می شود.

قیمت تابلوی خطر

طراحی تابلوهای هشدار دهنده و اخطاری باید با استفاده از علائم ساده و قابل فهم صورت گیرد تا پیام آنها به آسانی قابل درک باشد. در حالت کلی تابلوهای هشدار دهنده راهنمایی و رانندگی بیشتر به شکل مثلث با رنگ زمینه سفید و حاشیه قرمز می باشند. یک راس این مثلث در هنگام نصب به سمت بالا قرار می گیرد. پیام "خطر" از جمله پیام های هشدار دهنده ای است که به دلیل عمومیت بالا در مکان های بسیاری مورد استفاده قرار می گیرد. طراحی تابلوی خطر به صورت یک مثلث متساوی الاضلاع است که در بخش میانی آن یک علامت تعجب به کار رفته است. پیامی که تابلو خطر در بر دارد این است که، عابرین و یا وسایل نقلیه به منظور حفظ ایمنی خود و کارگران مشغول به کار در منطقه مشخص شده، می بایست نکات ایمنی را رعایت کنند.