آدرس : تهران، خیابان ستارخان، نرسیده به خیابان باقرخان
کوچه آفرند، بعد از تقاطع فرزین، پلاک 22 طبقه سوم
تلفن :  ثابت : 65534604 - 65519359- 021
تلفن همراه : 09123005619 -  09121259904 

تجهیزات اتوبان و گاردریل

شاید بتوان گفت مهم ترین دسته از تجهیزات ترافیکی، تجهیزات کنترل ترافیک هستند. این دسته از تجهیزات وظیفه کنترل عبور و مرور خودرو ها در سطح معابر و حفظ امنیت جانی و مالی سرنشینان و عابران پیاده را بر عهده دارند. مهم ترین محصول در میان تجهیزات کنترل ترافیک، چراغ راهنمایی و رانندگی است. این چراغ ها دارای انواع مختلفی هستند. که برحسب عملکرد و نیاز در نقاط مختلف شهر نصب می شوند.  محل‌های نصب گاردریل بیشتر لبه کناری پرتگاه‌ها، محور میانی آزادراه یا بزرگراه، دو طرف مسیرهای با پیچ تند و قوس‌های پی در پی و معابر دارای شیب تند است.با توجه به رشد وسایل نقلیه، توجه به ایمنی جاده ها نیز رو به افزایش است امروزه از حفاظ هایی در کنار و میانه جاده ها با هدف افزایش ایمنی، کاهش تلفات و خسارات ناشی از تصادف و کنترل تردد استفاده می گردد. به حفاظ های فلزی که کنار و میانه جاده نصب می شوند گاردریل گفته می شود که از رایج ترین روش های افزایش امنیت جاده ای هستند. این محصولات مانع خروج وسایل نقلیه از جاده یا سقوط در پرتگاه و… می شود. از موارد دیگر گاردریل می توان به جداسازی لاین های بزرگراه اشاره کرد که نقش بسزایی در کنترل ترافیک جاده ها و ایمنی آن دارند. گاردریل ها در انواع مختلفی چون حفاظ کناری، میانی و ضربه گیر مورد استفاده قرار می گیرند.

فروش تجهیزات اتوبانی و گاردریل

تجهیزات اتوبانی و گاردریل نیز در دسته تجهیزات ترافیکی قرار می گیرند. با گسترش روزافزون تعداد خودرو ها و حجم ترافیک نیاز به استفاده از معابر وسیع تر و با ظرفیت ترافیکی بالاتر در شهر ها و حتی جاده های بین شهری احساس می شود. تجهیزات اتوبانی، تجهیزاتی هستند که به حفظ امنیت و نظم این معابر وسیع کمک کرده و نقش بسیار مهمی را در حفظ این شریان های اصلی در حالت بهینه و تردد خودرو ها با بیشترین سرعت ممکن در آنها ایفا می کنند.اهمیت گاردریل نیز در این میان بر کسی پوشیده نیست. از آنجایی که اتوبان ها، بزرگراه ها و آزادراه ها به این منظور طراحی شده اند که حمل و نقل در آن ها با بیشترین سرعت انجام پذیرد، جدا کردن مسیر های جهت مخالف از یکدیگر یکی از مهم ترین مقوله های ایمنی بزرگراه ها به شمار می رود. گاردریل ها باید به شکلی طراحی شوند که دو مسیر را یکدیگر جدا کرده و در صورت برخورد مانع از حرکت خودروها به سمت مخالف بزرگراه شوند. از طرفی گاردریل استاندارد موظف به جذب نیروی وارد شده.و وارد کردن کمترین میزان آسیب به خودرو و سرنشینان آن است.
قیمت جدا کننده ترافیکی

قیمت جدا کننده ترافیکی

 یکی از مهم‌ترین و رایج‌ترین روش‌های افزایش امنیت جاده‌ای که مانع خروج وسایل نقلیه از جاده و یا سقوط از پرتگاه می گردد نصب حفاظ های فلزی کناره ها و میانه های جاده ها (گاردریل) است که نقش مهمی در کنترل ترافیک و ایمنی دارد. با توجه به حساسیت مسیر اتوبان پاسداران و تراکم خودروها در این محدوده، طرح اصلاح و نصب گاردریل های حوزه در دستور کار قرار گرفته که هم اکنون توسط واحد ترافیک معاونت فنی و عمرانی منطقه در حال نصب می باشد. با تجهیز و ایمن‌سازی این محدوده از اتوبان شاهد کاهش خسارات و خطرات احتمالی خواهیم بود و هدایت خودروها برای حرکت در مسیر قانونی خود مهیا و تردد روان تر خواهد شد.

مزایا و معایب حفاظ سه کابلی

از جمله مزیت های حفاظ کابلی هزینۀ اولیه پایین، جهت دهی مؤثر به طیف نسبتاً گسترده­ای از وسایل، نیروی کاهنده شتاب نسبتاً پایین و تدریجی و قابلیت عملکرد بالا در مناطق برف خیز یا ماسه ای به دلیل طراحی باز و عدم امکان تجمع برف یا ماسه روی آن است. از معایب قابل توجه این طرح می‌توان به لزوم تعویض طول زیادی از حفاظ پس از برخورد، فضای نسبتاً زیاد مورد نیاز پشت این حفاظ به علت تغییر شکل آن و کاربرد کم آن در قوس­ ها را نام برد. برای برخوردهای با زوایای کم، خرابی معمولاً به تعداد پایه ­های کمی محدود می شود که باید تعویض شوند. خرابی در کابل­ها به ندرت اتفاق می­ افتد، مگر آن که تصادف بسیار شدید باشد. استفاده از مهارهای انتهایی برای این نوع حفاظ اجباری است، چرا که علاوه بر تأمین ایمنی کافی به هنگام برخورد وسایل نقلیه با ابتدا و انتهای آنها، مقاومت کافی برای اتصال کابل ­ها به زمین برای تحمل نیروهای کششی نیز فراهم می­ آید.

گاردریل در جاده و بزرگراه ها

تجهیزات کنترل ترافیک

 گاردریل دو موج

این نوع گاردریل عملکردی کاملاً مشابه سیستم کابلی دارد، و اما تفاوت مهم آن، تغییر شکل جانبی بسیار کمتر آن نسبت به نوع کابلی است. بنابراین پشت حفاظ به کمترین فضای خالی نیازمند است. این نوع حفاظ نیز توانایی پوشش دهی به وسایل نقلیه با وزن ۸/۰ تا ۸/۱ تن را داشته و در برخورد وسیله نقلیه ۱۸۰۰ کیلوگرمی با زاویۀ °۲۸ و سرعت ۹۵ کیلومتر بر ساعت میزان تغییر شکل جانبی معادل۲/۲ متر را خواهد داشت. حد بالای سرویس دهی این حفاظ، وسیله نقلیه کاروان ۲۱۰۰ کیلوگرم ون با زاویه برخورد °۲۴ و سرعت ۹۵ کیلومتر بر ساعت است. این سیستم به ارتفاع نصب و نیز پستی و بلندی ­های زمین حساس می باشد، بنابراین در اجرا باید ارتفاع نصب به دقت رعایت شود.

 گاردریل سه موج

کاملاً مشابه حفاظ ۲ موجی W شکل است. و تفاوت آن با نوع دو موجی در عر بیشتر سپر آن است که می تواند طیف گسترده تری از وسایل نقلیه با ارتفاع های گوناگون را پوشش دهد. به علاوه نسبت به پستی و بندی های زمین کمتر حساس است. به دلیل جلوگیری از پیچش سپر، این سیستم باید به تناوب از بالا و پایین به پایه ­ها قلاب شود.

خرید گاردریل

فاکتورهای مختلفی همچون وضعیت محیطی، میزان انحراف جاده، طول جان پناه و فواصل در طراحی و نصب جان پناه دخیل هستند. از آنجا که گاردریل­ها با هدف بهبود ایمنی جاده ها تعبیه می شوند، توجه به کیفیت آن­ها و انتخاب بهترین محافظ از اهمیت ویژه­ای برخوردار است. خواص و استاندارد بکار رفته گاردریل باید به گونه­ای باشد که در برابر ضربه ­های ناشی از اصابت، مقاومت لازم را داشته باشد. انتخاب غلط می­تواند موجب خسارات جبران ناپذیری گردد.