آدرس : تهران، خیابان ستارخان، نرسیده به خیابان باقرخان
کوچه آفرند، بعد از تقاطع فرزین، پلاک 22 طبقه سوم
تلفن :  ثابت : 65534604 - 65519359- 021
تلفن همراه : 09123005619 -  09121259904 

سرعت گیر پارکینگ پلاستیکی 

سرعت گیر ابزاری بسیارکاربردی برای پارکینگ های عمومی و خصوصی است. بدون در نظر گرفتن بزرگ و یا کوچک بودن فضای پارکینگ، سرعت آهسته وسایل نقلیه در این مکان ضروری است. این نوع سرعت گیر ترافیکی اغلب از جنس پلاستیک با ابعاد 33 در 90 و 33 در 100 تولید می گردد و در کاهش ترافیک خودروها در رمپ پارکینگ است. عدم استفاده از سرعت گیر در پارکینگ ها ممکن است افزایش سرعت بالای خودروها و به دنبال آن تصادفات شدید در پی داشته باشد. از این رو لازم است حتما پارکینگ ساختمان های مسکونی و تجاری، هتل ها ، بیمارستان ها و دیگر اماکنی که رفت و آمد خودرو بسیار زیاد است، سرعت گیرهای مناسب پارکینگ مورد استفاده قرار گیرد. این سرعت گیر وزن بسیار پایین تری داشته و معمولا از جنس پلی اتیلن ساخته می­شوند. سرعت گیر پلاستیکی به صورت تکه­ های مستقل پازل ساخته می­شود و در هنگام نصب در کنار یکدیگر چیده می­شوند. به این ترتیب در هنگام تخریب و یا شکستگی یک جزء، آن بخش به سرعت قابل تعویض خواهد بود. در نتیجه دیگر نیازی به تعویض کل اجزای این محصول نخواهد بود و در هزینه تعمیر به مقدار زیادی صرفه جویی خواهد شد.
سرعت گیر پارکینگ پلاستیکی

انواع سرعتگیرهای پلاستیکی پارکینگ

  1.  سرعتگیر پلاستیکی 33*90 با ارتفاع 5سانتی متر : این سرعت گیر استاندارد شهرداری است و بیشتر در معابر شهری نصب می گردد.
  2. سرعتگیر پلاستیکی 35*50 با ارتفاع دونیم سانتیمتر : این محصول طبق استانداردهای وزارت راه است و معمولا در جاده های برون شهری و با پارکینگ ها نصب می شود.با توجه به ارتفاع مورد تایید به عنوان سرعت گیر جاده ای شناخته می شود.
  3. سرعت گیر پلاستیکی 33*100 با ارتفاع 5 سانتیمتر: این سرعتگیر دوتیکه است و میتوان عرض آنرا افزایش داد. این سرعت گیر در محل هایی مثل خطوط عابر پیاده و یا نزدیک چهارراه ها استفاده کرد.

قیمت سرعت گیر پارکینگ پلاستیکی

سرعت گیر پارکینگ پلاستیکی بر مبنای نوع ماده اولیه و اندازه آن قیمت گذاری می شود. این سرعت گیر از جنس مواد پلی اتیلن (پلاستیک فشرده) در اندازه های مختلف تولید می گردد و تاثیر زیادی در در عدم گیر نمودن لاستیک خودرو در رمپ پارکینگ ها دارد. در طراحی سرعت گیر پارکینگ پلاستیکی خطوطی مواج به چشم می خورد.که از سایش آن جلوگیری می کنند تا طول عمر بیشتری داشته باشد. بنابراین به کارگیری این سرعت گیر می تواند تا حدود زیادی هزینه های تعمیر و تعویض را کاهش دهد.

تولید سرعت گیر پلاستیکی 

سرعت گیر لاستیکی را می توان هم در داخل شهر و هم در خارج شهر استفاده نمود. اما پیشنهاد می شود برای مسیرهای با تردد خودروهای سنگین از آن استفاده شود. سرعت گیر لاستیکی سایز 90*33 به ازای هر چرخ می تواند وزنی به اندازه 50 تن را تحمل نماید؛ این محصول دارای لاستیکهای رنگی کمک کننده به تقلیل سرعت می باشد. این لاستیک های زرد رنگ منعکس کننده نور می باشند و وجود آنها سبب می شود سرعتگیر در شب به راحتی دیده شود. سرعت گیر لاستیکی در معابر دارای شیب زیاد، مسیر هایی که حداکثر سرعت مجاز در آن 50 کیلومتر در ساعت می باشد، دو طرف گذرگاه مراکز پزشکی، چهار راه ها و غیره نصب می گردد. سرعت گیر لاستیکی به منظور ایمنی و زیباسازی در محدوده پارکینگ های عمومی و خصوصی به عنوان تجهیزات پارکینگی مورد استفاده قرار می گیرد.

کاربرد سرعت گیر پلاستیکی

کاربرد مهم سرعت گیرها در آرام سازی سرعت و حجم وسایل نقلیه عبوری از مسیرهای پر ترافیک است. از این رو در معابری که سرعت بالای 15 کیلومتر بر ساعت پیشبینی می­شود، نصب سرعت گیر و یا سرعت کاه تحت شرایطی نیاز خواهد بود. در صورتی که حداکثر عبور وسایل نقلیه در راه­ های اصلی و فرعی در ساعات اوج تردد بیش از 100 خودرو باشد، نصب سرعتگیر امکان پذیر خواهد بود. نصب غیر اصولی و نامناسب دست انداز ممکن است نتیجه عکس دهد. برخی معتقدند نصب سرعت گیر در عین اینکه کمکی به کنترل سرعت نخواهد کرد، بلکه باعث افزایش حجم ترافیک و بروز حوادث خسارت بار خواهد شد. بنابراین نصب انواع دست انداز باید طبق اصول و براوردهای کارشناسان انجام پذیرد.