آدرس : تهران، خیابان ستارخان، نرسیده به خیابان باقرخان
کوچه آفرند، بعد از تقاطع فرزین، پلاک 22 طبقه سوم
تلفن :  ثابت : 65534604 - 65519359- 021
تلفن همراه : 09123005619 -  09121259904 

تجهیزات ایمنی راه ها

راهها و بزرگراهها در یک کشور به منزله شاهرگ های حیاتی آن کشور هستند، وجود راهها باعث پویایی و تحرک هر منطقه می گردد و این تحرک به نوبه خود باعث توسعه و بهبوداقتصادی می شود. به همین علت یکی از وظایف متولیان راهها در کشور ایجاد راههای جدید و حفظ و نگهداری از راههای موجود و تامین ایمنی انها در غالب سیستمهای مدیریتی است. درکشور ما که بیش از 80 درصد جابجایی ها در آن از طریق شبکه حمل و نقل جاده ای صورت می گیرد، مسئله فوق چهره نمایان تری پیدا خواهد کرد. مطالعات متعددی نشان داده اند که روسازی ها و شرایط رو به نقش بسزایی در بروز تصادفات و کاهش ایمنی دارند. عدم اصطکاک لازم رویه، وجود خرابیهای متعدد در سطح راه، عرض کم راه، عدم وجود شانه و یا عرض کم انها، رنگ رویه سازی ، قابلیت دید و از بین رفتن خطوط و خط کشی از جمله عوامل مهم روسازی ها است که در بروز تصادفات جاده ای و کاهش ایمنی نقش بسزایی دارند. مقاومت لغزندگی و اصطکاک سطح جاده ها، خرابیهای روسازی ، رنگ رویه سازی و ... از جمله مواردی هستند که درسیستم مدیریت روسازی مورد ارزیابی و سنجش قرار میگیرند . بنابراین تلفیق پارامترهای ایمنی و سیستم مدیریت روسازی و همچنین نگهداری مناسب و ارزیابی متناوب پارامترهای مذکور جهت افزایش ایمنی راهها ضروری به نظر می رسد.
تجهیزات ایمنی راه ها                                     تجهیزات ایمنی راه ها

مرکز فروش لوازم ایمنی در تهران

در جوامع امروزی حمل و نقل یکی از اجزای حیاتی زندگی بشر می باشد و یکی از اصلی ترین مقوله ها در خصوصیات سیستم حمل و نقل موضوع ایمنی می باشد. توجه به تعداد تصادفات جاده ای و تلفات ناشی از آن باعث شده که متأسفانه ایران در صدر کشورهای دارای بیشترین تعداد کشته شدگان حوادث رانندگی قرار گیرد، لذا این امر سبب شده تا ریشه یابی علل و عوامل وقوع حوادث مورد بررسی و تحقیق قرار گیرد. برای دستیابی به ایمنی بالا عوامل زیادی از جمله وجود شرایط هندسی مناسب، تابلوها و علائم هشدار دهنده، قوانین بازدارنده، وسایل نقلیه ایمن، راننده آشنا به قوانین دخیل هستند، شرکت جهان ترافیک به عنوان عضو کوچکی در این عرصه توانسته است با کیفیت ترین و به روز ترین تجهیزات ترافیکی کارآمد را تولید نماید و با ارزان ترین قیمت به فروش برساند. در اینجا به معرفی برخی از این تجهیزات ترافیکی مورد نیاز برای ایجاد ایمنی در جاده ها و شهرها پرداخته ایم.

تولید کننده بشکه ترافیکی

بشکه های ترافیکی مخصوص جاده های برون شهری و درون شهری بیشترین کاربرد را داشته که شرکت جهان ترافیک با سعی فراوان تلاش کرده است بهترین و با کیفیت ترین وسایل و تجهیزات ترافیکی را تولید نماید و در اختیار شهرداری ها و ارگان ها قرار دهد.  یکی از تجهیزات ایمنی مهمی که در راه ها مورد استفاده قرار می گیرد، بشکه ایمنی است.که توسط تولید کننده بشکه های ترافیکی ساخته و در محل های خاصی.برای توجه دادن و کاهش تصادفات نصب می شود. ایمنی در راه ها یکی از مهم ترین و اساسی ترین نکاتی است.که می بایست در هر جاده ای تا حد ممکن اجرا شود. 
بشکه ایمنی که به آن بشکه ترافیکی نیز گفته می شود، از جمله تجهیزات ترافیکی است، که جهت برقراری امنیت در جاده ها و خیابان ها کاربرد بسیاری دارد. با وجود آن که برخی از اتومبیل های پیشرفته ی امروزی، دارای انواع سنسور هستند، اما باز هم نیاز به تجهیزات ترافیکی در جاده ها و سطح خیابان های شهر، ضروری به نظر می رسد. این بشکه ها معمولا وظیفه جدا کننده ها را بر عهده دارند و از آن ها در دوربرگردان ها نیز زیاد استفاده می شود.
مخروط و استوانه ترافیکی

لیست تجهیزات ایمنی

ایمنی در تردد وسایل نقلیه یکی از اصولی‌ترین مبانی در مهندسی ترافیک و برنامه ریزی حمل و نقل در جهان است. فقدان اصول ایمنی در طراحی مهندسی راه‌ها، نگهداری و برنامه ریزی حمل و نقل کشور، باعث شده‌ که در سال‌های اخیر خسارت‌های سنگینی بر جامعه وارد شود به طوری که هر ساله بخشی از بودجه عمرانی کشور صرف ترسیم و بهسازی و نگهداری راه‌ها می‌شود. روسازی جاد‌ه‌ها، به عنوان سرمایه‌های ملی کشور محسوب می‌شوند و هر ساله بخشی از بودجه عمرانی را به خود اختصاص می‌دهند که صرف ترمیم، بهسازی و نگهداری آن‌ها شود. در نتیجه با اجرای مدل پیشنهادی می‌توان میلیاردها ریال هزینه‌های سالیانه را کاهش داد و را‌ه‌ها را در شرایط مطلوب حفظ کرد. ‌عملکرد اصلی جاده، امکان جابه جایی ایمن و راحت است. مدل پیشنهادی به مدیران کمک می‌کند تا با بهره گیری از آن ضعف‌های احتمالی را پیش بینی کرده و از وقوع آ‌نها ‌جلوگیری کنند که موجب افزایش رضایت کاربران راه می‌شود.
شرکت فروش تجهیزات ایمنی
در تحقیقی که در مورد عوامل پدید آورنده تصادفات جاده‌ای در ایران انجام داده، ۲۲ درصد تصادفات جاد‌ه‌ای را به عوامل جاده نسبت می‌دهد و در این میان نیز ۳ تا ۶ درصد از آن تصادفات را به ناهمواری‌های سطح روسازی و خرابی رویه نسبت می‌دهد. در نتیجه با بهره گیری از مدل پیشنهادی به کاهش تصادفات برون شهری در کشور کمک شایانی می‌شود. از فواید دیگر مدل پیشنهادی می‌توان به جلوگیری از اتلاف وقت، صرفه جویی در مصرف سوخت و کاهش استهلاک وسایل نقلیه اشاره کرد. در این روش نه تنها سعی در کاهش هزینه‌های تعمیر و نگهداری روسازی را‌ه‌ها می‌شود بلکه تلاش می‌شود کیفیت خدمات تعمیر و نگهداری، رضایت مندی کاربران از راه و ایمنی نیز افزایش یابد. زیرا خرابی‌های روسازی به صورت‌های کمی و کیفی روی رضایتمندی استفاده کنندگان و ایمنی راه اثرگذار هستند. در نظر گرفتن تصادفات و میزان حجم ترافیک درون تابع هدف، نشا‌ن دهنده اهمیت بالای این امر است که کمتر به عنوان پارامترهای‌  تأثیرگذار درون تابع هدف در پژوهش‌های ترمیم روسازی در‌ سطح کشور به کار گرفته شده و در نتیجه بیان کننده افزایش کاربران راه برای استفاده بیشتر از خدمات مطلوب موجود است.