آدرس : تهران، خیابان ستارخان، نرسیده به خیابان باقرخان
کوچه آفرند، بعد از تقاطع فرزین، پلاک 22 طبقه سوم
تلفن :  ثابت : 65534604 - 65519359- 021
تلفن همراه : 09123005619 -  09121259904 

تابلو معابر

تابلوهای ترافیکی از جمله ضروری ترین تجهیزات مدیریت شهری هستند و به انواع مختلفی تقسیم می شوند. تابلو معابر به دسته ای از تابلوهای ترافیکی گفته می شود که حاوی اسامی کوچه ها، معابر و اماکن بوده و به منظور راهنمایی سریع رانندگان و عابرین پیاده به کار می رود. این دسته از تابلوها در رده محصولات ترافیکی آگاه کننده قرار دارند و بسیار پر کاربرد هستند. تابلوهای معابر در اطلاع رسانی افراد از نام کوچه و خیابان و همچنین راهنمایی به سمت مکان‌های مشخص نقش موثری ایفاه می کنند. 

مشخصات فنی تابلو معابر

تابلومعابر به آن دسته از تابلوهایی اطلاق می شود که حاوی اسامی معابر و خیابان ها می باشد و به منظور اطلاع رسانی از نام اماکن مورد استفاده قرار می گیرد. مشخصات فنی این دسته تابلوها به شرح زیر است:
جنس بدنه: ورق های آهن
ضخامت: 2 میلی متر
پوشش رنگ زمینه: الکترواستاتیک
درج نوشتار: به صورت برش کامپیوتری
سایر مشخصات:  دارای بست مناسب جهت نصب بر روی پايه 
 
تابلو معابر

بررسی تخصصی تابلو معابر

برای تولید تابلو معابر از ورق های آهنی با رنگ الکترواستاتیک استفاده می شود تا در برابر گرما، سرما، بارندگی و رطوبت مقاومت کافی را داشته باشد. برای زمینه تابلو نیز  ورق دو میل به کار می رود تا ظریف و با استحکام باشد. همچنین دارای بست مناسب جهت نصب بر روی پایه است .نوع نوشتار این علائم ترافیکی، برش کامپیوتری است که هم عمر بالایی دارد و هم با گذشت زمان از خوانایی و وضوح آن کم نمی شود. شبرنگ به کار برده شده در تابلوها از نوع رده مهندسی است . تابلو های اسامی معابر به صورت کامل به همراه متعلقات یعنی پیچ و مهره و بست برای پایه لوله ارائه می ‌گردد. 

ساخت تابلو معابر

ساخت تابلو معابر امر تخصصی بوده و به دانش بالا نیاز دارد. لذا باید توسط مراکز معتبر انجام گیرد. این محصول ترافیکی از جمله تابلوهای آگاهی دهنده است که در دو نوع پیکانی با ابعاد 100*40 جهت معرفی اماکنی مثل کتابخانه و بیمارستان و ... و مستطیل با ابعاد 80*33 برای نام کوچه ها و خیابان ها و معابر ساخته می شود. رانندگان و عابران برای پیدا کردن مکان و خیابان ها، با توجه به علامت پیکان و نام محل به راحتی به سمت مکان مورد نظر هدایت می شوند.

قیمت تابلو معابر

قیمت تابلو معابر به عوامل مختلفی از جمله نوع متریال مصرفی، اندازه، نوع رنگ و تعداد سفارش مشتری بستگی دارد. تابلو معابر از جنس ورق آهن با ضخامت 2 میلیمتر ساخته شده و اندازه آن بسته به نوع کاربری، متغیر می باشد. استفاده از ورق 2 میل موجب می شود تا این تابلوها ظرافت و استحکام لازم را داشته باشند. این تابلوها بر روی پایه های آهنی لوله ای شکل نصب می گردند که ارتفاع استاندارد آن بین 2-3 متر و با قطر لوله 6 میلیمتر در نظر گرفته می شود. رنگ به کار رفته برای تابلوهای اسامی معابر، از نوع پودری الکترواستاتیک سفید است که در برابر بارش باران و رطوبت، مقاومت بالایی دارد. به دلیل متریال و رنگ خاصی که تابلوهای اسامی معابر با آن پوشانده می ‌شوند، دچار پوسیدگی و پوسته پوسته نخواهد شد. وضوح تابلوها عالی بوده و به گونه ‌ای ساخته می ‌شوند که هنگام شب، چشم رانندگان را آزار ندهند. هزینه ساخت آن ها نیز مقرون به صرفه خواهد بود. 

خرید تابلو معابر

نهادهای هر شهری به منظور شناسایی راه ها و پیدا کردن مسیرها برای افرادی که به منطقه آشنایی ندارند، نسبت به خرید تابلو معابر و نصب آن در مکان های مشخص اقدامی می کنند. تابلوهای اسامی معابر در رنگ و اندازه مختلف تولید می شوند و آنها را می توان بر اساس نوع رنگ و سایز گروه بندی کرد. این تابلوها  در 3 رنگ موجود هستند که که رنگ زمینه آبی و سفید برای نام معابر و خیابان ها، رنگ سبز برای پارک ها و مساجد و همچنین رنگ قهوه ای برای اماکن عمومی و اطلاع رسانی است. اینگونه تابلوها به عابرین پیاده و رانندگان در پیدا کردن مسیرها کمک می کنند. از طرفی تعیین جهت و یافتن راه، برای رسیدن به مقصد را برایشان میسر می سازند.

انواع تابلو معابر

در یک دسته بندی تابلو معابر را می توان به انواع زیر تقسیم کرد:
تابلوهای کوچه ها
تابلوهای محله ها
تابلو های خیابان
تابلوهای راهنمای مسیر
تابلوهای شهرداری ها
تابلوهای اخطاری
تابلوهای راهنمایی رانندگی