آدرس : تهران، خیابان ستارخان، نرسیده به خیابان باقرخان
کوچه آفرند، بعد از تقاطع فرزین، پلاک 22 طبقه سوم
تلفن :  ثابت : 65534604 - 65519359- 021
تلفن همراه : 09123005619 -  09121259904 

مانع ترافیکی جداکننده

جداکننده ترافیکی معمولا برای مشخص کردن قسمتی از مسیر یا محوطه، مورد استفاده قرار می گیرد و در انواع پلاستیکی و فلزی قابل تولید است. در تجهیزات ترافیکی یکی از تجهیزاتی که سبب بالا بردن دید رانندگان می شود جداکننده ها هستند که در سطح شهری و برون شهری، در خیابان ها و جاده ها مورد استفاده قرار می گیرند تا در شرایط خاص که تشخیص جدا شدن مسیر می تواند دشوار باشد دید رانندگان را بالا ببرند.
یک جداکننده ی ترافیکی  با استفاده از قطعه ی ابتدا و انتها به قطعه ی دیگر متصل می شود و در ابعاد دلخواه مورد استفاده قرار می گیرد. جداکننده ترافیکی پلاستیکی در شرایط آب و هوایی گوناگون نیز می تواند مورد استفاده قرار بگیرد و در برابر رطوبت و تابش خورشید کیفیت خود را از دست ندهد.

انواع جدا کننده های ترافیکی 

جدا کننده ها یا موانع ترافیکی انواع مختلفی دارند. جدا کننده ترافیکی سیمی یکی از آن هاست. مانع ترافیکی سیمی که به عنوان جدا کننده انعطاف پذیر نیز شناخته می شود، از چهار ریسمان، از جنس سیم کششی ساخته شده است که به پایه های محکمی متصل هستند. نحوه عمل این جداکننده ها به این صورت است که با کش آمدن، نیرویی که هنگام برخورد خودرو به آن ایجاد می شود را جذب می کنند. جدا کننده ترافیکی سیمی برای کاهش سرعت و جلوگیری از وارد آمدن نیروی بیش از حد به افراد داخل خودرو با دو مکانیزم عمل می کند. به طوری که هنگام برخورد خودرو به جداکننده، ریسمان ها خم می شوند، تا جایی که پایه های آن مماس بر زمین قرار می گیرند و در نتیجه از خطر تصادف خودرو جلوگیری می کنند. ضمن آن که جدا کننده، خودرو را کمی به عقب می راند و به جاده برگشت می دهد. جالب است بدانید که تحقیقات اخیر نشان می دهد جدا کننده ترافیکی انعطاف پذیر در مقایسه با سایر جدا کننده ها عملکرد بهتری داشته و احتمال زنده ماندن سرنشین ها هنگام برخود با این جدا کننده ترافیکی بیش تر می باشد.

کاربرد جدا کننده ترافیکی 

مانع جداکننده ترافیکی برای جدا کردن قسمتی از مسیر یا محوطه است.
این موانع در انواع بتنی و پلاستیکی و فلزی تولید می شود.
در سطح شهری و برون شهری، در خیابان ها و جاده ها مورد استفاده قرار می گیرد تا در شرایط خاص که تشخیص جدا شدن مسیر می تواند دشوار است ، دید رانندگان را بالا ببرد.
در صورت آسیب دیدگی و شکستگی، امکان بازیافت آن وجود دارد.
مانع جداکننده ترافیکی با استفاده از قطعه ی ابتدا و انتها به قطعه ی دیگر متصل می شود و در طول دلخواه قابل اجرا است.
مانع جداکننده ترافیکی پلاستیکی در شرایط آب و هوایی گوناگون مورد استفاده قرار می گیرد و در برابر رطوبت و تابش خورشید کیفیت خود را از دست نمی دهد.

تولید جدا کننده ترافیکی 

اصلی ترین کاربرد تجهیزات ترافیکی که مانع جداکننده ترافیکی یکی از انواع آن ها به شمار می آید، در جهت بالا بردن سطح ایمنی در شهر و خارج از شهر است. به طور کل استفاده درست و بجا از جداکننده ها سبب افزایش سطح ایمنی جاده و خیابان ها می شود. از انواع جدا کننده ها می توان به نیوجرسی پلاستیکی ، بشکه ترافیکی ، جدا کننده ترافیکی و… اشاره کرد.