آدرس : تهران، خیابان ستارخان، نرسیده به خیابان باقرخان
کوچه آفرند، بعد از تقاطع فرزین، پلاک 22 طبقه سوم
تلفن :  ثابت : 65534604 - 65519359- 021
تلفن همراه : 09123005619 -  09121259904 

دستگاه فرماندهی ترافیکی

کاهش حوادث و تصادفات و سهولت بیشتر در عبور و مرور و کاهش حجم ترافیک همگی از دلایل طراحی و تولید سیستم ها و وسایل کنترل ترافیک می باشد. دستگاه فرماندهی چراغ راهنمایی از مهم ترین و ضروری ترین محصولات ترافیکی می باشد که برای کنترل و ساماندهی سیستم های حمل و نقلی در بین تجهیزات ترافیکی قابل استفاده می باشد. یکی از کاربردی ترین محصولات در بین تجهیزات ترافیکی چراغ های راهنمایی هستند.که این چراغ های راهنمایی نیاز به یک دستگاه فرماندهی دارند.که توسط آن بتوان چراغ های راهنمایی را کنترل کرد. با توجه به اهمیتی که چراغ های راهنمایی در ایجاد نظم خیابان ها و کاهش ترافیک دارند، وجود یک تابلو فرماندهی چراغ راهنمایی مناسب، برای مدیریت  کار چراغ های راهنمایی رانندگی امری ضروریست. دستگاه کنترل چراغ راهنمایی رانندگی در دو نوع تولید می شود یکی دستگاه فرماندهی چراغ راهنمایی ثابت که متناسب با حجم ترافیک برنامه ریزی می شود.و نوع دیگر دستگاه فرماندهی چراغ راهنمایی دارای ساعت و تایمر بوده.که قابلیت تنظیم برای ساعت های مختلف را دارد.
فروش تجهیزات ترافیکی شهری

مشخصات دستگاه فرماندهی تولید شده در شرکت جهان ترافیک 

دستگاه فرماندهی چراغ راهنمایی از جنس آهن است که با رنگ استاتیک کره ای پوشانده شده و بدنه ای بسیار مقاوم دارد. ابعاد این دستگاه 12*35*45 سانتی می باشد و دارای وزن 5 کیلوگرم است. این دستگاه میتواند رطوبت 0 تا90 درصد  را تحمل کند و تا دمای بین 55+ تا 40- مقاومت داشته باشد. دستگاه کنترل چراغ راهنمایی و رانندگی از سیستم هوشمند برای کنترل اتوماتیک چراغ راهنمایی استفاده کرده و قابلیت  برنامه ریزی های متفاوت را دارد. 

تولید کننده دستگاه فرماندهی ترافیکی 

دستگاه فرماندهی چراغ راهنمایی و رانندگی برای کنترل زمان مشخص شده به منظور به حداکثر رساندن بازده چراغ های راهنمایی و رانندگی می باشد . این محصول متناسب با میزان تردد، وضعیت ایمنی خیابان ها و معابر و نیز ساعت های مختلف شبانه روز و میزان ترافیک متناسب با آن، قادر به کنترل ترافیک می باشد.دستگاه فرماندهی در دو نوع تولید می شود یکی دستگاه فرماندهی ثابت که متناسب با حجم ترافیک برنامه ریزی می شود و نوع دوم دستگاه فرماندهی مجهز به ساعت که قابلیت تنظیم برای ساعت های مختلف را دارد.
دستگاه فرماندهی ترافیکی
فروش تجهیزات کنترل کننده ترافیک 
یکی از پرکاربردترین تجهیزات ترافیکی، چراغ های راهنمایی و رانندگی هستند که تاثیر زیادی روی کنترل حجم خودرو ها در خیابان ها، چهار راه ها. و تقاطع ها دارند.و همچنین می توانند از به وقوع آمدن تصادفات ناگوار در جاده ها و دیگر معابر شهری جلوگیری کنند.چراغ های راهنمایی و رانندگی به دو روش دستی و اتوماتیک تنظیم می شوند. که در صورت تنظیم اتوماتیک باید از دستگاه فرماندهی استفاده کرد.که قادر است با تنظیم شدن در زمان های پیک ترافیک بدون نیاز به نیروی انسانی حجم زیاد خودرو ها را کنترل کند.

انواع دستگاه فرماندهی 

دستگاه فرماندهی ترافیکی

دستگاه فرماندهی ساده

اولین و ساده ترین نوع دستگاه های فرماندهی، دستگاه های از پیش زمان بندی شده یا Pre timed هستند.که در آن ها بر اساس پیش بینی که از حجم ترافیک در روز انجام شده، زمان هایی به دستگاه داده می‌شود.که چراغ های راهنمایی طبق این زمان بندی عمل می کنند. استفاده از دستگاه های پری تایم در کشور های پیشرفته ادامه داشته و همواره از پرکاربردترین انواع دستگاه های فرماندهی هستند.که مهم ترین دلیل آن را می‌توان کم بودن هزینه برای نصب و راه اندازی آن ها و ساده بودن آموزش کار با آن ها دانست. در مدل های جدید دستگاه های فرماندهی پری تایم می‌توان برای روز های مختلف هفته و هفته های مختلف سال برنامه مشخصی ارائه داد.

دستگاه فرماندهی هوشمند

نوع دوم دستگاه های فرماندهی، دستگاه های هوشمند هستند.که توسط چشم های هوشمند (سنسور) که در مسیرهای منتهی به تقاطع ها قرار می‌گیرد کار می‌کنند. از جمله مزیت های استفاده از دستگاه فرماندهی هوشمند، کاهش 25 درصدی ترافیک و کم شدن اتلاف وقت و زمان شهروندان در معابر شهری است. این دسته از دستگاه ها دارای این قابلیت هستند که در هر بازه زمانی متناسب با تعداد خودورهایی که در مسیر قرار دارند.حجم ترافیک را کنترل کرده و چراغ ها را به رنگ مناسب در بیاورند.

مزایای دستگاه فرماندهی

از مزاياي این دستگاه ها که در هر دو نوع آن ها مشخص است،.مي‌توان به موارد زير اشاره کرد:
  • دستگاه فرماندهی داراي سيستم هوشمند براي کنترل اتوماتيک ترافيک است.
  • داراي قابليت هاي ويژه اي از جمله برنامه دهی در بيش از 15 بازه زمانی.
  • مقاومت بالای بدنه در برابر دماي بالا و رطوبت زياد هوا.
  • کاهش مصرف برق تا بيش از 40 درصد.
  • قابل استفاده برای انواع چراغ های راهنمايی و رانندگی با هر نوع تکنولوژی.
  • کنترل آسان ترافيک در معابر شهری و چهارراه ها. 
دستگاه فرماندهی يکي از مهم ترين و کاربردی ترين تجهيزات ايمني در چهارراه هاست که نصب آن، بسته به نوعی که دارد متفاوت است. برای اطلاع از انواع این تجهیزات ترافیکی و قیمت تک تک محصولات می توانید با شماره هایی که در سایت قرار داده شده است تماس حاصل نمایید.