آدرس : تهران، خیابان ستارخان، نرسیده به خیابان باقرخان
کوچه آفرند، بعد از تقاطع فرزین، پلاک 22 طبقه سوم
تلفن :  ثابت : 65534604 - 65519359- 021
تلفن همراه : 09123005619 -  09121259904 

تابلوهای ترافیکی و لوازم ایمنی

با بیشتر شدن تعداد خودروها و شلوغ شدن معابر، نیاز به استفاده از تابلوهای ترافیکی و لوازم ایمنی بیشتر از هر زمان دیگری ضرورت دارد. تابلوهای ترافیکی به عنوان یکی از کلیدی ترین و مهم ترین ابزارها شناخته می شوند که بسیار قبل تر از سایر تجهیزات مدرن، مورد توجه بوده اند. با استفاده از این تجهیزات، شما می توانید در خیابان ها و جاده های کشور خودتان با آسودگی خاطر رانندگی کنید.

خرید تابلوهای ترافیکی

برای خرید تابلوهای ترافیکی باید توجه داشته باشید که این تابلوها مانند دیگر تجهیزات ایمنی باید از کیفیت بالایی برخوردار باشند. در صورت پایین بودن کیفیت این دسته از تجهیزات ترافیکی، علاوه بر آن که هزینه تعمیر و نگه داری قطعات بالا خواهد رفت، امنیت شهروندان نیز به خطر خواهد افتاد. مثلا تابلوی ورود ممنوعی که در اثر شرایط آب و هوایی کارکرد خود را از داده است، بیش از هر چیز جان عابرین آن خیابان یا جاده را به خطر می اندازد. شما می توانید تمامی تجهیزات ترافیکی را با کیفیت بالا از مجموعه جهان ترافیک خریداری نمایید. 

 

انواع تابلوهای ترافیکی

تابلوهای ترافیکی از اصلی ترین عوامل تامین نظم و امنیت راه ها هستند. با استفاده از این دسته از تابلوها رانندگان وسایل نقیله قادرند تا نسبت به قوانین موجود در محورها، جاده ها و خیابان ها آگاه باشند و در نتیجه از بروز حوادث و خسارات به شکل قابل قبولی جلوگیری می شود. این تابلوها به سه دسته تقسیم می شوند.

تابلوهای ترافیکی بازدارنده 

این تابلوها به منظور جلب توجه رانندگان به شکل دایره ای با حاشیه قرمز طراحی شده اند. تابلوهای بازدارنده زمانیکه در محلی نصب می شوند، انجام عمل نشان داده شده بر روی تابلو ممنوع است و در صورت عدم رعایت، رانندگان جریمه خواهند شد. تابلو بوق زدن ممنوع، سبقت ممنوع، ورود ممنوع و بسیاری تابلوهای بازدارنده دیگر نمونه ای از این دست تابلوها هستند.

تابلوهای ترافیکی هشدار دهنده

تابلوهای هشدار دهنده وظیفه ی اعلام خطرات احتمالی و هشدار به رااندگان را برعهده دارند. این نوع تابلوها که معمولاً به شکل مثلث و با حاشیه قرمز رنگ طراحی و تولید میشوند، رانندگان و عابران را از خطرات احتمالی پیش رو آگاه میکنند. تابلو جاده باریک میشود، محل عبور عابر پیاده، دست انداز، جاده دو طرفه میشود نمونه ای از تابلوهای راهنمایی و رانندگی هشداردهنده هستند.

تابلوهای ترافیکی آگاهی دهنده

 در محل هایی که نیاز است تا رانندگان از موضوعی مطلع شوند، از تابلوهای آگاهی دهنده استفاده می کنند. این تابلوها در طرح های دایره، مستطیل، مربع و پنج ضلعی و با رنگهای زرد، سبز، سفید، قهوه ای و آبی طراحی میشوند. این نوع علائم ترافیکی بیشتر جهت خبر دادن به رانندگان در مورد نزدیک شدن به اماکنی مانند بیمارستان، هتل، ایستگاه اتوبوس، جایگاه سوخت و … بکار می روند.